Před pár dny tato hollywoodská hvězda bušila do kapitalistů v Davosu. Nyní promluvila o Putinovi

22. 1. 2016 22:16

Zatímco většina amerických politiků nemůže přijít ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi na jméno, hollywoodská celebrita a někdejší idol dívčích srdcí Leonardo DiCaprio má jiný názor. V nedávném rozhovoru pro německý deník Welt am Sonntag se nechal slyšet, že by si jednou Putina rád zahrál ve filmu.

Před pár dny tato hollywoodská hvězda bušila do kapitalistů v Davosu. Nyní promluvila o Putinovi
Foto: kremlin.ru
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin během letošní velké tiskové konference

„Putin by byl velmi zajímavý. Toho bych si rád zahrál. Myslím, že všeobecně o ruské historii by mohlo vzniknout hodně zajímavých filmů. Dají se tam najít příběhy, které jsou srovnatelné s těmi od Shakespeara. To je pro herce vždycky zajímavé. To samé platí i o roli Lenina či Rasputina,“ uvedl čerstvý držitel hereckého ocenění Zlatý glóbus, který se dokonce s Vladimirem Putinem již v minulosti osobně setkal. Stalo se tak před pěti lety u příležitosti pořádání konference o ohrožených sibiřských tygrech v Petrohradě.

Celý text v angličtině je ZDE.

Tehdy v Petrohradu v sobě Putin a DiCaprio patrně našli zalíbení a ruský prezident americkou hereckou superstar dokonce pochvalně nazval „pravým mužem“. Na své seznámení s ruským vůdcem zavzpomínal DiCaprio i v rozhovoru pro německý deník. Dle svých slov si osobní setkání užíval. „Bylo to fajn. Mluvili jsme společně především o otázkách životního prostředí. Politika tématem našeho rozhovoru nebyla. V prvé řadě jsme probírali záchranu sibiřských tygrů,“ svěřil se Leonardo DiCaprio, který ročně investuje mnoho milionů dolarů do projektů spojených s ochranou přírody. Některé z nich se mimo jiné týkají právě sibiřských tygrů.

DiCaprio je známý svým aktivismem a v týdnu dokonce vystoupil také na světovém ekonomickém fóru v Davosu, kde brojil proti společnostem těžícím uhlí, ropu a zemní plyn. Vyčítal jim, že svým neomaleným chováním k přírodě ničí budoucnost lidstva a varoval je, že historie si je bude všechny velmi dobře pamatovat. Ač to podle jména nevypadá, v žilách Leonarda DiCapria navíc koluje ruská krev. Podle BBC prý při setkání s Putinem prozradil, že dva jeho prarodiče pochází z Ruska. Jak konstatuje internetový sever Menxp.com, Putin má s DiCapriem hned několik společných věcí: Oba jsou workoholici, jsou aktivní na světové scéně, mají rádi zvířata a oba pocházejí z velmi skromných poměrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slova, která nemůžeme dát do titulku. Někdejší disident je vmetl do tváře Monice Pajerové

7:12 Slova, která nemůžeme dát do titulku. Někdejší disident je vmetl do tváře Monice Pajerové

Předtáčená debata v České rozhlase o 17.listopadu měla velmi zajímavý průběh. Pozván na ní byl Jan M…