Předák ČSSD kroutí hlavou nad děním v Úsvitu: Jako ve Věcech veřejných

10. 2. 2015 16:03

Dění v poslaneckém klubu hnutí Úsvit, jehož členové chtějí založit novou politickou stranu, připomíná podle šéfa klubu ČSSD Romana Sklenáka situaci ve Věcech veřejných. Opoziční ODS ani KSČM štěpení Úsvitu nepřekvapilo. Komunisté se ale staví proti tomu, aby ve Sněmovně vznikaly nové strany, které neprošly volbami, řekl poslanec Stanislav Grospič.

Předák ČSSD kroutí hlavou nad děním v Úsvitu: Jako ve Věcech veřejných
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

"Silně mi to připomíná minulé volební období a situaci v poslaneckém klubu Věcí veřejných. Myslím si, že to, co se děje v těchto dvou klubech, je velmi podobné," komentoval dění v klubu Úsvitu Sklenák. 
    
"Mě nepřekvapuje, že některá nová hnutí, která účelově vznikala, mají problémy s tím, udržet si svoji identitu a že ti lidé uvnitř hledají nějaké alternativní politické cesty," poznamenal k tomu předseda ODS Petr Fiala. 
    
Rozpory v poslanecké frakci Úsvitu se daly vypozorovat dříve i podle Grospiče, který to ale označil za vnitřní záležitost hnutí Tomia Okamury. "Asi bychom se ale měli napříště zabývat otázkou ztráty mandátu nebo podobným mechanismem, aby tady v Poslanecké sněmovně nevznikaly nové politické strany, které ani ve volbách nekandidovaly," soudí Grospič. 
    
Deset ze 14 členů poslaneckého klubu Úsvitu podpořilo založení nové politické strany zaměřené na hájení národních zájmů, která chce spolupracovat mimo jiné s francouzskou krajně pravicovou Národní frontou. Předseda Úsvitu Okamura to odsoudil jako pokus o převzetí vedení hnutí a jeho likvidaci. 

Fotogalerie: - Soumrak Úsvitu

Na základně poslaneckého klubu Úsvitu vznikne nová...
Jan Zilvar a Marek Černoch
Jan Zilvar a Marek Černoch
Na základně poslaneckého klubu Úsvitu vznikne nová...
Na základně poslaneckého klubu Úsvitu vznikne nová...
Na základně poslaneckého klubu Úsvitu vznikne nová...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…