Předseda Konzervativní strany v ČT popřel program vlastní partaje

22. 4. 2010 21:31

Předseda Konzervativní strany Jan Mikulecký odmítl v pořadu České televize úryvek z vlastního volebního programu, který mu redaktor citoval. Prý se musí jednat o hackerský útok.

Předseda Konzervativní strany v ČT popřel program vlastní partaje

Mikulecký, předseda Konzervativní strany, působil při svém vystoupení v pořadu Hydepark na ČT24 poněkud zmateně.

Přestože jedním z hlavních bodů jejich programu je požadavek na potrestání všech zločinců komunismu, na argument diváka, že ředitelem VZP je bývalý komunista, nebyl Mikulecký schopen vznést konkrétní řešení, přestože je v této firmě sám zaměstnán.

"Pracuji ve VZP, abych se dozvěděl více o fungování státních podniků a také o zdravotnictví. S tím, že je v čele společnosti bývalý komunista bohužel nic neudělám," uvedl Mikulecký.

V oblasti důchodové reformy mají konzervativci však jasno. Požadují, aby se o důchodce starali jejich děti nebo rodina. Ti by měli v placení důchodů plně nahrazovat stát. K argumentům, že leckteré mladé rodiny mají dost starostí, aby zabezpečili sami sebe, předseda Konzervativní strany dodal, že nemohou zvýhodňovat žádnou skupinu.

Musí to být chyba

"Budeme prosazovat změnu zákona o registrovaném partnerství tak, aby tento institut sloužil rovnoprávně všem občanům, tedy aby takové partnerství mohli uzavřít jakékoli dvojice (či více...) bez ohledu na sexuální orientaci jednotlivých osob; v současné podobě tento zákon odmítáme," citoval redaktor ČT24 z programu Konzervativní strany. Jan Mikulecký však zakročil.

"Nepřipouštíme žádné registrované partnerství, to je vyloučeno. To je naprostá chyba.  Pravděpodobně to bude výsledek hackerského útoku, jinak si to nedovedu představit," reagoval Mikulecký na naléhání diváků, že tuto frázi v programu opravdu mají a jak mohou věřit předsedovi, který ani nezná program své strany.  

Amerika je náš nejbližší spojenec kromě EU

Mikulecký také obhajoval stavbu amerického radaru v Brdech a celkově spolupráci s Amerikou, které bychom podle něj měli být zavázáni. "Evropa ani nebyla schopná zabránit masakru v Srebrenici, museli přijet Američané," prohlásil Mikulecký.

Nepřehlédněte:


Screen: čt24

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…