Předseda SPD: Omezují se práva občanů Unie, migrantů se to ovšem netýká

19.10.2020 14:00

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na svém oficiálním facebooku pozastavil nad faktem, že podle Evropské unie pandemie koronaviru nepozastavuje právo uprchlíků na azyl. Lidé, kteří žádají o mezinárodní ochranu, nemohou být vráceni zpět. Právo migrantů a uprchlíků žádat o azyl nemůže být pozastaveno ani v době pandemie koronaviru. „Vidíme, že EU prosazuje masovou imigraci. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejme, tím lépe,“ napsal Okamura.

Předseda SPD: Omezují se práva občanů Unie, migrantů se to ovšem netýká
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Vyplývá z toho, že kvůli koronaviru jsou omezována práva občanů členských státu Evropské unie, ale práva migrantů nikoliv. „Výsledky této politiky jsme viděli během nedávné krize na řecko-tureckých hranicích, když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan použil migranty jako nástroj politického vydírání a vyhrožoval, že v Evropě rozpoutá novou migrační krizi. V té době Řecko oznámilo, že pozastavuje veškeré žádosti o azyl. Evropská komise však s tímto opatřením nesouhlasila. Komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson nařídila Řecku, aby umožnilo migrantům, které Erdogan dopravil na hranici, požádat o azyl,“ pokračuje Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Ylva Johansson doslova řekla: „Jednotlivé osoby mají právo požádat v Evropské unii o azyl. Je to ve smlouvě, je to v mezinárodním právu. To nemůžeme ani dočasně omezit.“ Řecko poté omezení zrušilo, což Ylva Johansson uvítala slovy: „Nyní je důležité hájit naše hodnoty a základní práva.“

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21991 lidí
„Kvůli covidu-19 bylo pozastaveno mnoho jiných věcí: Evropanům se řeklo, že mají být doma, školy a mateřské školky byly zavřené, lidé nemohli chodit do práce a mnoho jich ztratilo práci. Bylo uděláno vše, aby se omezilo šíření covidu-19. Avšak imigrace se zdá být něčím, co EU není ochotná omezit, ať je situace jakkoliv zlá,“ okomentovala celou věc například Judith Bergman z Gatestone Institutu.

Předseda SPD dále upozorňuje na fakt, že 16. dubna Evropská komise vydala doporučení, ve kterém varovala členské státy Evropské unie, že registrace a zpracování žádostí o azyl musí pokračovat a že členské státy se musí i nadále řídit azylovým zákonem.

Johansson dodala, že EU povede vyšetřování členských států, které si dovolí migranty na svých hranicích odmítat, kdy uvedla: „Nemůžeme chránit hranice EU porušováním lidských práv. Podle mého názoru nastal čas zvážit možnost zřídit nový mechanismus monitorování odmítání na hranicích. Musíme totiž zajistit, že členské státy budou zákony EU respektovat.“

„Eurokomisařka Ylva Johansson (bývalá komunistka) před časem také řekla, že by Evropa byla bez masové imigrace daleko, „daleko chudší“, a vyzvala k otevření několika novýchlegálně průchodných cest, aby se počty migrantů ze třetího světa ještě zvýšily. Vidíme, že EU prosazuje masovou imigraci. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejme, tím lépe,“ uzavřel Okamura.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…