Předsedkyně AfD, které nadávají za kritiku běženců, se rozpovídala, jak to dnes vypadá v Německu. Nic hezkého

30.04.2016 10:21

Obsáhlý rozhovor poskytla dnešním Lidovým novinám šéfka nové německé strany Alternativa pro Německo Frauke Petryová. Uvedla v něm například, že mnohé projevy islámu jsou neslučitelné s německou ústavou. Také volá po obnovení hraničních kontrol kvůli uprchlíkům.

Předsedkyně AfD, které nadávají za kritiku běženců, se rozpovídala, jak to dnes vypadá v Německu. Nic hezkého
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Jednačtyřicetiletá politička, která je poslankyní saského zemského parlamentu, rovněž tvrdí, že „tradiční parlamentní demokracie začíná být nemocná, protože občané se cítí vyloučeni z rozhodovacích procesů a mají pocit, že nemají reálný vliv na dění v zemi“. Jako řešení nabízí referenda a prvky přímé demokracie, tak jak jsou běžné ve Švýcarsku.

Tento víkend pořádá AfD sjezd v jihoněmeckém Stuttgartu, na němž chce schválit svůj dlouhodobý program. Mezi jeho nejdiskutovanější body patří ostrý protiislámský kurz.

„Už teď se ženy, děti a mladí lidé nemohou volně pohybovat, mají problémy na plovárnách, protože mnozí muslimové nejsou ochotni přijmout pravidla naší kultury,“ říká mimo jiné předsedkyně Alternativy pro Německo.

Politiku německé kancléřky Angely Merkelové označuje Frauke Petryová v rozhovoru pro LN za chybnou a zideologizovanou. Domnívá se také, že většina běženců, kteří přišli v roce 2015 do Německa, neprchala před válkou a pronásledováním, ale za vidinou lepšího života. Proto je třeba zrušit individuální nárok na azyl i evropskou azylovou směrnici, jež staví uprchlíky a politicky pronásledované na stejnou úroveň.

Komentátor před Petryovou varuje

V tomtéž listu rozhovor s Frauke Petryovou okomentoval publicista Zbyněk Petráček. Píše, že čím silněji je Petryová nálepkována jako populistka či rasistka, tím větší podporu voličů Alternativa pro Německo získává. Podle něj AfD a další podobné strany těží z rozevírajících se nůžek mezi politickými elitami a „tichou většinou“.

Zarazila jej ale odpověď Petryové na otázku: „Co uděláte, budete-li vládnout?“ Na ni politička reagovala těmito slovy: „Jsme pro, abychom začali s Evropou na čistém listu papíru.“ Podle Petráčka to ale zní hrozně v situaci, kdy napětí mezi státy EU roste už teď. „To jako že by rázem zmizelo, kdyby spadla konstrukce vyvažovaná 60 let? Je to model ‚prostě to uděláme‘, jaký odpovědný politik nemůže brát vážně,“ tvrdí Petráček.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…