Podle jeho názoru je nejdříve nutné zjistit příčiny, proč desítky tisíc Afričanů opouštějí svoji zemi. „Tito lidé jako všechna zvířata na světě mají rádi své rodné hnízdo. Proč tedy vlastně opouštějí své rodiče a vydávají se na riskantní cestu do Evropy, při které jim hrozí smrt? Není chyba v tom, jak jsme strukturovali světovou ekonomiku? Utrácíme peníze na zabezpečení námořních hlídek, ale přitom by bylo efektivnější investovat je do rozvojových projektů v mateřských zemích přistěhovalců. Nebylo by lepší pomoci jim v jejich domovech, aby neměli důvod je opouštět?“ pokládá si velvyslanec několik klíčových otázek.
Za velký problém považuje působení obchodníků s lidmi, které je dle jeho názoru nutné zastavit. „K tomu je zapotřebí vyvinout mimořádné úsilí v oblasti zpravodajských služeb. Je třeba identifikovat pašeráky, kteří mají na svědomí tisíce lidských životů ve vodách Středozemního moře. Tito lidé se musí dostat do vězení. Neměli by mít možnost nadále těžit z lidského utrpení. To je další věc, o kterou se musíme postarat,“ soudí Nayed. Vedle toho konstatuje, že by vláda v zemi měla pochopit, že země potřebuje další pracovní síly. „Nemáme dostatek vlastních sil, abychom mohli realizovat všechny projekty. To se týká zejména zemědělských projektů na jihu země. Díky dostatečnému zajištění pracovních sil budeme soběstační a ještě schopni dovážet potraviny do Evropy,“ míní Nayed.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro