Premiér Fico v ráži: Kiska zlehčuje uprchlickou krizi a média ho za to hladí po hlavě

5. 1. 2016 20:05

Slovenský premiér Robert Fico dnes obvinil prezidenta Andreje Kisku, že zlehčuje rizika spojená s uprchlickou krizí, protože za bezpečnost Slovenska nenese žádnou odpovědnost. Na tiskové konferenci v Bratislavě šéf vlády zároveň vyčetl médiím, že Kisku "hladí po hlavě".

Premiér Fico v ráži: Kiska zlehčuje uprchlickou krizi a média ho za to hladí po hlavě
Foto: Gazprom.com
Popisek: Slovenský premiér Robert Fico

Fico reagoval na novoroční projev, v němž Kiska upozornil na relativně nevelký dopad uprchlické krize na Slovensko. "Myslím, že nebyl důvod, aby nám toto (uprchlické) téma vytlačilo po většinu roku na okraj naše domácí starosti," řekl prezident. Dodal, že spojování teroristických útoků s nynější utečeneckou vlnou je "politická manipulace".

Premiér dnes řekl, že pokud jde o bezpečnost země, nemá prezident žádné ústavní nástroje a nenese žádnou odpovědnost. "Koho budete jako prvního odvolávat, kdyby se na Slovensku něco stalo - pana prezidenta?" zeptal se Fico novinářů. "Asi ne, toho budete dál hladit po hlavě. Prvního budete odvolávat premiéra a jako druhého ministra vnitra," konstatoval.

Fico upozornil, že vláda, která je odpovědná za bezpečnost státu, má i právo přijímat "relevantní a konkrétní" kroky. "Prezident to zlehčuje, protože nenese žádnou odpovědnost," uvedl.

Kiska, který předloni v přímé prezidentské volbě populárního Fica porazil, funguje jako jistá protiváha Ficovy vlády a strany, dominující slovenské politice. Oba politici se rozcházejí mimo jiné v názorech na dopady a řešení uprchlické krize a na posilování pravomocí policie a tajných služeb, které Ficova strana prosazuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…