Polská premiérka Beata Szydlová řekla, že Visegrádská čtyřka usiluje o spořádaný odchod Británie z Unie, vyváženou dohodu a přátelské vztahy mezi Londýnem a sedmadvacítkou po takzvaném Brexitu. V souvislosti s odchodem Británie by se mělo podle ní hovořit i o další reformě EU.
Státy Visegrádské čtyřky chtějí co nejvíce ovlivnit mandát vyjednávačů, aby obsahoval i zájmy střední Evropy, zdůraznil český premiér Bohuslav Sobotka. Jedním z hlavních zájmů je podle něj i udržení přístupu exportu na britský trh, aby v důsledku Brexitu nedošlo ke ztrátě pracovních míst například u českých vývozců, píše ČTK.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp