Přestaňte už hledat systém řízeného světonázoru, nebo to bude váš konec! Místopředseda SPO se naštval kvůli učebnicím o „soucitu“

24. 1. 2016 21:20

Místopředseda Strany práv občanů Marian Keremidský se naštval kvůli školní brožuře, která dává učitelům rady, jak správně vyučovat o soucitu s uprchlíky. Vyzval proto Evropskou unii a OSN, aby přestaly stále hledat systém řízeného světonázoru.

Přestaňte už hledat systém řízeného světonázoru, nebo to bude váš konec! Místopředseda SPO se naštval kvůli učebnicím o „soucitu“
Foto: SPO
Popisek: Marian Keremidský

„Nic o tom, soucit je určitě věc, která se v hodinách např. psychologie a občanské nauky na středních a základních školách jistě vyučuje. Nesmí to být ale soucit jenom s někým a proti něčemu,“ podotýká politik, který si podle svých slov nedovede představit, že by učitelé na školách museli dětem ve svých hodinách nařizovat názor, z něhož by je pak ještě zkoušeli.

„Nechme, proboha, děti na pokoji, ať si žijí svůj dětský svět,“ vyzývá dále Keremidský s tím, že by děti měly takto prožívat maximálně obdiv ke svým oblíbeným hercům, zpěvákům či sportovcům.

  • Celý text k přečtení ZDE.

Podle místopředsedy SPO určitě klesne podpora institucí, jako jsou OSN a Evropská unie, pokud budou stále hledat systém nařizovaného světového názoru podobného prý tomu, který tu byl za studené války. „V případě EU to bude jasný signál pro občany, aby řekli ANO vystoupení z této instituce,“ domnívá se Keremidský, podle něhož totiž Evropská unie vznikala na úplně jiných základech, než nyní evropští lídři šíří. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 13 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Tak přeci: Podvody u voleb, prohlásilo vedení rakouských Svobodných. Výsledky prý nejsou pravé

8:25 Tak přeci: Podvody u voleb, prohlásilo vedení rakouských Svobodných. Výsledky prý nejsou pravé

Po několika dnech mlčení se rakouští Svobodní (FPÖ) konečně oficiálně vyjádřili k prezidentským volb…