Prezident Zeman bude jednat s experty na obranu. Dorazí i Stropnický

19. 3. 2016 6:01

Na zámku v Lánech bude dnes jednat za účasti ministra obrany Martina Stropnického (ANO) expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Tématem zasedání budou záležitosti týkající se ministerstva obrany, sdělil ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident Zeman bude jednat s experty na obranu. Dorazí i Stropnický
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Je možné předpokládat, že jedním z témat bude plán zahraničních misí, na které budou vojáci v příštích dvou letech vysláni. Probírat se také nepochybně bude rozpočet ministerstva obrany, který se po letech šetření začal pozvolna zvyšovat. Podle řady expertů ale jeho růst stále není vzhledem k bezpečnostním rizikům dostatečný.

Ing. Miloš Zeman, CSc.

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Oba politici by se také mohli bavit o velkých zakázkách, které chce ministerstvo v blízké budoucnosti vypsat, třeba na nákup víceúčelových vrtulníků, obrněných vozů pěchoty nebo nových děl. Projednat by mohli také otázku fungování tajných služeb a Vojenského zpravodajství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 42 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

7:26 Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

Adam Komers odvedl za pětadvacet let v ČT kus práce, byl redaktorem, šéfoval regionální sekci a do p…