Prezident Zeman dnes na Hradě bude se svým slovinským protějškem Pahorem jednat o migraci

18. 2. 2016 6:30

Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne na Pražském hradě přivítá svůj slovinský protějšek Boruta Pahora. Prezidenti budou diskutovat mimo jiné o migraci, dojít by mohlo i na možnost předložení společného projektu v UNESCO týkajícího se kulturního dědictví slovinského architekta Josipa Plečnika. Pahor se dnes odpoledne setká také s šéfem Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD).

Prezident Zeman dnes na Hradě bude se svým slovinským protějškem Pahorem jednat o migraci
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman se slovinským prezidentem Borutem Pahorem.

"Tématy budou bilaterální vztahy, migrační krize, Evropská unie nebo spolupráce Evropské unie s Tureckem," řekl ČTK nedávno ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. "Mezi tématy by nemusely chybět ani věci výjimečné, jako třeba možnost předložení společného projektu ohledně kulturního dědictví Josipa Plečnika v UNESCO," dodal.

Slovinský architekt Plečnik během svého prvorepublikového působení v Praze zanechal silné stopy a podstatně se zasloužil o současný vzhled Pražského hradu. Podle jeho návrhu byl také postaven vinohradský kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. Právě ten je součástí mezinárodní nominace Plečnikova díla, kterou připravuje česko-slovinská pracovní skupina. Nominace Plečnikových staveb je složena z šesti památek ve Slovinsku a z národní kulturní památky, kterou je jeho vinohradský kostel.

Pahor ve funkci prezidenta Prahu navštívil už v prosinci 2014, kdy se zúčastnil summitu prezidentů zemí visegrádské čtyřky. Zeman byl naopak jako prezident v Lublani v dubnu 2014.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…