Prezident Zeman navštíví jižní Moravu. Přesné časy setkání s občany se kvůli jeho bezpečnosti tají

20. 1. 2016 13:03

Prezident Miloš Zeman zavítá příští týden v rámci třídenní návštěvy Jihomoravského kraje do firem ČKD Blansko, Adast Adamov nebo brněnský Zetor. Bude se zajímat o produkci firem a zaměstnanost, řekl dnes novinářům jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který bude hlavu státu doprovázet. Se Zemanem se na Břeclavsku podívá také na státní hranici a navštíví cizineckou policii, se kterou bude řešit otázky migrace. V plánu jsou také čtyři setkání s občany. Prezident bude v kraji od pondělí do středy.

Prezident Zeman navštíví jižní Moravu. Přesné časy setkání s občany se kvůli jeho bezpečnosti tají
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Podle mluvčí Jihomoravského kraje Elišky Windové zatím kraj nezveřejnil časy prezidentových setkání kvůli jeho bezpečnosti. Lidé se však podle ní dozvědí včas, kde a kdy budou moct s prezidentem debatovat.

Zeman zahájí návštěvu v pondělí na krajském úřadě, kde se setká se zastupiteli a starosty obcí s rozšířenou působností včetně brněnského primátora Petra Vokřála (ANO). Poté se v Černé Hoře na Blanensku potká s jihomoravskými poslanci a senátory. Odpoledne zamíří do firmy ČKD Blansko, kde se vyrábí zařízení pro vodní elektrárny, ale také do Adastu Adamov, který se zabývá technologiemi a vybavením čerpacích stanic. „Prezident se bude zajímat o produkci těchto firem a také o zaměstnanost na Blanensku. V pondělí odpoledne bude ještě veřejná debata s občany v Tišnově,“ uvedl Hašek.

O produkci firmy i zaměstnanost se bude Zeman zajímat i v úterý v brněnském Zetoru. Poté bude následovat setkání s podnikatelskou veřejností a zástupci velkých jihomoravských firem. Ve Slavkově u Brna Zeman navštíví firmu Liko-s, která se věnuje nízkoenergetickým stavbám. Ve Slavkově je na programu druhé setkání s občany. V Újezdu u Brna se Zeman v úterý seznámí s dokončovaným projektem domova s pečovatelskou službou včetně části, která by se měla věnovat hospicové péči. V Újezdu má hlava státu také vymezený čas pro občany.

Ve středu se Zeman vydá na Břeclavsko. Ve Valticích navštíví střední vinařskou školu a setká se s vinaři. Pak se bude věnovat problematice migrace. „Sejdeme se se zástupci policie a dalšími složkami a podíváme se i na státní hranici,“ doplnil Hašek. V závěru se Zeman setká s vedením Mikulova a tamějšími občany.

Zeman od roku 2013 jako prezident navštívil Jihomoravský kraj už několikrát. Naposledy to bylo loni v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…