Prezident Zeman navštíví jižní Moravu. Přesné časy setkání s občany se kvůli jeho bezpečnosti tají

20. 1. 2016 13:03

Prezident Miloš Zeman zavítá příští týden v rámci třídenní návštěvy Jihomoravského kraje do firem ČKD Blansko, Adast Adamov nebo brněnský Zetor. Bude se zajímat o produkci firem a zaměstnanost, řekl dnes novinářům jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který bude hlavu státu doprovázet. Se Zemanem se na Břeclavsku podívá také na státní hranici a navštíví cizineckou policii, se kterou bude řešit otázky migrace. V plánu jsou také čtyři setkání s občany. Prezident bude v kraji od pondělí do středy.

Prezident Zeman navštíví jižní Moravu. Přesné časy setkání s občany se kvůli jeho bezpečnosti tají
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Podle mluvčí Jihomoravského kraje Elišky Windové zatím kraj nezveřejnil časy prezidentových setkání kvůli jeho bezpečnosti. Lidé se však podle ní dozvědí včas, kde a kdy budou moct s prezidentem debatovat.

Zeman zahájí návštěvu v pondělí na krajském úřadě, kde se setká se zastupiteli a starosty obcí s rozšířenou působností včetně brněnského primátora Petra Vokřála (ANO). Poté se v Černé Hoře na Blanensku potká s jihomoravskými poslanci a senátory. Odpoledne zamíří do firmy ČKD Blansko, kde se vyrábí zařízení pro vodní elektrárny, ale také do Adastu Adamov, který se zabývá technologiemi a vybavením čerpacích stanic. „Prezident se bude zajímat o produkci těchto firem a také o zaměstnanost na Blanensku. V pondělí odpoledne bude ještě veřejná debata s občany v Tišnově,“ uvedl Hašek.

O produkci firmy i zaměstnanost se bude Zeman zajímat i v úterý v brněnském Zetoru. Poté bude následovat setkání s podnikatelskou veřejností a zástupci velkých jihomoravských firem. Ve Slavkově u Brna Zeman navštíví firmu Liko-s, která se věnuje nízkoenergetickým stavbám. Ve Slavkově je na programu druhé setkání s občany. V Újezdu u Brna se Zeman v úterý seznámí s dokončovaným projektem domova s pečovatelskou službou včetně části, která by se měla věnovat hospicové péči. V Újezdu má hlava státu také vymezený čas pro občany.

Ve středu se Zeman vydá na Břeclavsko. Ve Valticích navštíví střední vinařskou školu a setká se s vinaři. Pak se bude věnovat problematice migrace. „Sejdeme se se zástupci policie a dalšími složkami a podíváme se i na státní hranici,“ doplnil Hašek. V závěru se Zeman setká s vedením Mikulova a tamějšími občany.

Zeman od roku 2013 jako prezident navštívil Jihomoravský kraj už několikrát. Naposledy to bylo loni v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…