Prezident Zeman se nám vyjádřil ke slovenským volbám: Novináři útočili na Fica, tak tady mají Kotlebu

6. 3. 2016 19:21

Prezident Miloš Zeman poskytl prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vyjádření ParlamentnímListům.cz ke slovenským volbám. Jejich hlavní problém – úspěch ultrapravicového uskupení banskobystrického župana Mariana Kotleby – podle něj zapříčinila především slovenská novinářská lobby.

Prezident Zeman se nám vyjádřil ke slovenským volbám: Novináři útočili na Fica, tak tady mají Kotlebu
Foto: FTV Prima
Popisek: Prezident Zeman v Partii na Primě

Úspěch Mariana Kotleby, známého svou neonacistickou minulostí, se stal kromě roztříštěnosti nového parlamentu hlavním tématem povolebních diskusí. Mnozí dali průchod svému zděšení, například poslanec Smeru Luboš Blaha psal o fašistech a vyjádřil obavy, že „už rozpalují pece“.

Zděšení zavládlo i mezi novináři a komentátory. Podle Erika Taberyho nás slovenské volby poučily, jak je nebezpečné hrát si se „sirkami“ lidové nenávisti k imigrantům, Luboš Palata poznamenal, že proti kotlebovcům je i slotovská Slovenská národní strana „standardní stranou“ a podobně se vyjadřoval i všichni slovenští komentátoři.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle prezidenta Zemana ale právě tito lidé, z Kotleby a jeho parťáků zděšení nejvíce, mohou za jeho úspěch všech největší měrou. Právě oni totiž svými útoky zdiskreditovali dosavadního premiéra Roberta Fica, který se snažil v otázkách migrace najít soulad mezi názory veřejnosti a elit.

„Útoky slovenské novinářské lobby proti Ficovi vyrobily Kotlebu,“ řekl doslova Zeman prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. A to je podle prezidenta hlavní vzkaz letošních slovenských voleb.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka, jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…