Prezident bude s Babišem mluvit o Čapím hnízdě i o předčasných volbách

16. 3. 2016 6:17

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Babiš ho bude mimo jiné informovat o přípravě rozpočtu na příští rok, kauze Čapí hnízdo i o návrhu na konání sněmovních voleb už na jaře 2017.

Prezident bude s Babišem mluvit o Čapím hnízdě i o předčasných volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka považuje hlava státu kauzu farmy Čapí hnízdo, která je v podezření na dotační podvod, za mediální záležitost a kampaň. Podobně se vyjadřuje také Babiš. Opoziční poslanci ale kvůli případu požádali o svolání mimořádné schůze Sněmovny, která by se měla konat za týden.

S nápadem na posunutí voleb přišel Babiš nedávno, zdůvodňoval ho i tím, že nová vláda by mohla sama sestavit rozpočet na další rok. Zeman řekl, že tento ekonomický argument chápe. Upozornil ale, že se zkrácením funkčního období Poslanecké sněmovny, musí dát souhlas sama Sněmovna. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje nynější zahajování debaty o předčasných volbách za velký nesmysl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pitomci dovolí usadit se ve své zemi lidem, kteří si myslí, že dosáhnou štěstí krví nevěřících, říká natvrdo historik Vondruška

14:00 Jen pitomci dovolí usadit se ve své zemi lidem, kteří si myslí, že dosáhnou štěstí krví nevěřících, říká natvrdo historik Vondruška

HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Teroristické činy v Evropě posledních dnů, předevší…