Přijmeme další uprchlíky a rozdělíme je po Evropě, zaručila se Merkelová Turkům. I za nás

9. 2. 2016 18:01

Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že syrští uprchlíci budou moci i nadále přicházet do Evropy, a tedy i do Německa. Prohlásila to v Ankaře na jednání o zbrzdění proudu běženců. Píše to server Echo24.cz.

Přijmeme další uprchlíky a rozdělíme je po Evropě, zaručila se Merkelová Turkům. I za nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Podle Merkelové budou ti uprchlíci, kteří se do Evropy dostanou, rozdělováni dle systému kvót. Zároveň zkritizovala Rusko a syrský režim kvůli náletům na syrské město Halab. Ty minulý týden vyhnaly z domovů desetitisíce obyvatel. Před ofenzivou jednotek syrské vlády a Ruska proti opozičním silám v oblasti Halabu uteklo přes 30 tisíc lidí, kteří se nahromadili u turecké hranice, píše server. 

Ankara přijala asi polovinu z nich, nyní pouští jen nemocné a zraněné. A z toho důvodu se Turecko s Německem dohodlo, že zahájí společnou akci na pomoc – Německo poskytne technickou pomoc a Turecko záchranné složky pro mimořádné události. 

Velmi důležité podle Merkelové je to, aby cesta migrantů ze Sýrie přes Turecko neprobíhala ilegálně, nýbrž „kontrolovaně, legálně a aby byla námi organizovaná“.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…