Primátorem Chomutova se stal Daniel Černý z hnutí PRO Chomutov

2. 3. 2015 19:30

Primátorem Chomutova se dnes stal Daniel Černý z hnutí PRO Chomutov. Radnici po opakovaných volbách povede koalice PRO Chomutov, ANO a KSČM, která bude mít ve 35členném zastupitelstvu většinu 22 hlasů. Rada bude mít 11 členů. Po boku Černého stane jako uvolněný náměstek Marek Hrabáč (ANO) a jako neuvolněný náměstek Marian Bystroň (PRO Chomutov).

Primátorem Chomutova se stal Daniel Černý z hnutí PRO Chomutov
Foto: chomutov-mesto.cz
Popisek: Chomutovské náměstí

Padesátitisícové město může podle prvních slov Černého po zvolení očekávat změnu. "Chceme změnit pověst města označovaného za mafiánské a dát Chomutovu novou tvář," řekl nově zvolený primátor, pro kterého hlasovalo 20 z 35 zastupitelů. Zdůraznil, že lidé nastupující do čela radnice jsou nezatíženi politickým a ekonomickým diktátem.

Komunisté mají šest hlasů a ANO pět

PRO Chomutov, které má v zastupitelstvu 11 křesel, si jako jeden z hlavních volebních programů vytklo úplný zákaz hazardu. Vyhlášku zakazující hazard chce podle Černého prosadit koalice co nejrychleji.

Komunisté mají šest hlasů a ANO pět. Koalice má pohodlnou většinu dvaadvaceti hlasů. Radními byli zvoleni za KSČM Ladislav Drlý, Jaroslav Komínek a Libuše Zmátlová, za PRO Chomutov, které bylo v minulém volebním období v opozici, Ivana Chábová, Jan Hartman, Monika Mrugová a Vladimír Koten. Za hnutí ANO, jež je v zastupitelstvu nováčkem, byla zvolena Karina Sobotková.

Poprvé od doby Občanského fóra není ve vedení města žádný politik ODS nebo ČSSD

Město, kde doposud vládla ČSSD, zatím hospodaří v provizoriu. Podle primátora je už připraven návrh rozpočtu, který má být vyrovnaný. Odstupující primátor Jan Mareš (ČSSD) ve svém projevu na začátku zasedání zdůraznil, že město není zadlužené a podařilo se mu zahájit řadu investic. Ty už ale sedm sociálnědemokratických zastupitelů bude sledovat v opozici, kterou tvoří společně s šesti členy Nového Severu.

Chomutov takovou povolební změnu ještě nezažil. Poprvé od doby Občanského fóra není ve vedení města žádný politik ODS nebo ČSSD. Občanští demokraté se navíc poprvé do zastupitelstva vůbec nedostali.

Opakované hlasování v Chomutově a Bílině na Teplicku nařídil ústecký krajský soud kvůli kupčení s hlasy, které výsledky podzimních voleb podle něj výrazně ovlivnilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…