Problematika islámu a muslimů se stala jedním z předvolebních témat ODS

8. 9. 2014 18:10

Jedním z předvolebních témat ODS se stala problematika islámu a muslimů v Česku. Upozornil na to server iDnes.cz, který poukázal na to, že ještě poměrně nedávno se touto problematikou zabývaly strany z okraje politického spektra. „Zatímco dříve před mešitami varovala Jana Bobošíková či před eurovolbami do burky zahalená Jana Volfová, nyní se tématu ‚ujal‘ i předseda ODS Petr Fiala,“ upozornil server.

Problematika islámu a muslimů se stala jedním z předvolebních témat ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

A na důkaz toho přinesl citaci z Fialova projevu, jímž v pátek zahájil kongres ODS: „Je opravdu naší hlavní starostí právo někoho nosit na hlavě šátek, který je znamením kultury, která nás ohrožuje?“ řekl Fiala a sklidil za to potlesk svých stranických kolegů.

Členka ODS, místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková vzbudila rozruch, když protestovala proti tomu, aby v této městské části mohl vzniknout neveřejný hřbitov pouze pro muslimy.

Tepličtí zastupitelé z ODS jsou ochotni jít s protišátkovou vyhláškou až k Ústavnímu soudu

Server také upozornil, že členové ODS v Teplicích zvažují zakázat vyhláškou zahalování tváře na veřejnosti muslimským nikábem tak, jak to platí třeba ve Francii. „To by znamenalo, že by se muslimská žena nemohla v Teplicích na veřejnosti objevit v nikábu, kdy jsou vidět pouze oči, či ve zcela zahalující burce,“ napsal server.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera z ODS předpokládá, že spor o protišátkovou vyhlášku skončí až u Ústavního soudu. Jenže vyhlášku musí přijmout až nové zastupitelstvo. „Bude to ale v pravomoci nového zastupitelstva, staré s tím nic neudělá. Možný scénář je ten, že my vydáme tu vyhlášku, i když Ministerstvo vnitra řekne, že ne. My ji nezrušíme, oni pozastaví její účinnost a dají k Ústavnímu soudu stížnost proti té vyhlášce,“ řekl Kubera serveru s tím, že předpokládá, že vyhláška by mohla být připravena na začátku příštího roku.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

18:51 Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

Vědci jsou hluboce vzdělaní lidé ve svých oborech, ale jinak politická embrya. Z tohoto úhlu pohledu…