Proč máme pomáhat bohatým cizincům, ptal se občan politiků po kauze „přemalovaný kravín“. Zde jsou odpovědi

14. 2. 2016 18:03

Příběh irácké křesťanské rodiny pana Georgise Batta občany stále zajímá. Reportáž o „životě ve stáji“ žije např. na sociální síti a zajímá i čtenáře serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z nich je i čtenář s přezdívkou Prokop Holý, který se obrátil na několik politiků a chtěl slyšet, co si o tomto případu myslí. Odpověděli europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a poslanec ČSSD Antonín Seďa. Druhý jmenovaný zdůraznil ve shodě s prezidentem Zemanem, že uprchlíky nikdo nezval.

Proč máme pomáhat bohatým cizincům, ptal se občan politiků po kauze „přemalovaný kravín“. Zde jsou odpovědi
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Irácký běženec skutečně mluvil v souvislosti s přiděleným bytem o kravíně či stáji

„Pokud Vám není známo, pan Batto je Irácký uprchlík (nebo migrant - z ničeho to jasně ve zprávách nevyplynulo), který se údajně vyjádřil poměrně nevybíravým způsobem na adresu nabízených bytů a úrovni péče našeho státu. Dále se vyjádřil že v Iráku se měl tak, že by se o tom většině našich občanů ani nesnilo a že pokud nebude zacházení s ním podle jeho představ že se raději vrátí do Iráku. Máme opravdu zapotřebí takto pomáhat bohatým cizincům ačkoliv řada našich rodin se pohybuje pod hranici chudoby? Důchodcům bylo přidáno 45Kč! Na Klokánky nebylo 20 mil., ale 200 mil., na péči o migranty je a ještě k tomu platíme obrovské výpalné tureckému sultánovi. Nezlobte se, ale podle mě to přesahuje všechny meze. Jinak si velmi vážím Vaší práce s odpovídáním na dotazy občanů a i když s Vámi někdy nesouhlasím, mnohokrát Vám za to děkuji. Demokracie je diskuze, nechápu proč někteří politici na diskuzi rezignovali. S přátelským pozdravem Prokop.“

Tato slova napsal čtenář serveru ParlamentníListy.cz europoslanci křesťanských demokratů Tomáši Zdechovskému. Politik připomněl, že je třeba celou příhodu chápat v širším kontextu. Pan Batto také českým občanům děkoval za to, že se jemu a jeho rodině dostalo pomoci.

„Pokud jde o peníze, tak podle mých informací jsou  záležitosti spojené se zajištěním křesťanských uprchlíků hrazeny z nadačního fondu Generace 21. Tvrzení, že kvůli těmto uprchlíkům není na jiné věci, je tedy zcela neopodstatněné,“ odvětil lidovec.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poláci vyhlásili boj stočeným tachometrům. A co Češi???
  • europoslanec

To nic nemění na tom, že vyjádření pana Batta bylo velmi nešťastné, ale i tak platí, že musíme pomáhat těm, kteří to potřebují. Europoslanec také připomněl, že se Nadační fond Generace 21 českým občanům omluvil.

Stejnou otázku dostal i poslanec ČSSD Antonín Seďa. A takto odpověděl. „Předně chci jasně říct ,že nikdo z nás uprchlíky či nelegální migranty nezval. A pokud se jim podmínky pobytu nelíbí ,pak mohou odejít domů . Tak, jako to udělalo 3500 Iráčanů ze západní Evropy. Možná, že by bylo vhodnější pomáhat těm ,kteří o to stojí a zejména dětem,“ zdůraznil.

Pokud jde o pomoc uprchlíkům, podle Sedi je třeba posílat finanční prostředky především na Blízký východ, aby uprchlíci zůstávali v regionu a necestovali do Evropy. Je to tedy především prevence. A pokud jde o české seniory, i Seďa by si prý přál, aby dostali víc, a není chybou ČSSD, že se tak nestalo.

„Ano, i já si dovedu představit větší podporu a nejsem spokojen, ale k tomu je nutno snížit daňové úniky a zvýšit zdanění korporací . Na tom prvním se pracuje, to druhé odmítají koaliční partneři,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…