V 70. letech vstoupil profesor Jan Keller do komunistické strany. Podle Tachecí svým vstupem do partaje komunismus podpořil. Sociolog vysvětlil svůj motiv. „Vstoupil jsem v osmnácti letech. Zároveň jsem měl ty nejlepší výsledky u přijímacích zkoušek, partaj mi nic neusnadnila, nikdy mi nedala žádný byt, ani žádné zaměstnání. Dělal jsem závozníka, pomocného dělníka... Řeknu vám to otevřeně: Prostě jsem se tehdy choval pravicově, hájil jsem svůj osobní zájem," uvedl.
„Jestliže člověk pracoval v oblasti společenských věd, tak předpokladem byl vstup do komunistické strany. Kdybych dělal celý život závozníka, tak jsem dnes mohl být vzorný antikomunista a nadávat na ty, kteří studovali," dodal Keller.
Migrace je problém. Kvalifikovaní a vzdělaní lidé by neměli ze svých zemí odcházet
Nyní je kandidátem sociální demokracie do europarlamentu. Jako velký problém vidí migraci. „Možnost je jenom jedna: Snažit se dělat maximum pro to, aby ti lidé (kvalifikovaní a vzdělaní) neměli důvod utíkat z vlastních zemí. Pokud se nestabilizuje prostředí mimo Evropu, budou se sem ti lidé masově stěhovat," upozorňuje sociolog.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr