Profesor přes palubu. Poslanec Jiří Zlatuška již nevede výbor pro školství

11. 2. 2015 15:18

Jiří Zlatuška už nebude nadále řídit sněmovní školský výbor. Poslanci svého předsedu z hnutí ANO odvolali. Iniciátorem sesazení přitom byli jeho kolegové z hnutí poté, co se Andrej Babiš sešel s ministrem školství Chládkem, kterého Zlatuška kritizoval.

Profesor přes palubu. Poslanec Jiří Zlatuška již nevede výbor pro školství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Jiří Zlatuška, bývalý rektor Masarykovy univerzity a senátor, byl ve volební kampani jednou z hlavních tváří hnutí ANO. Po volbách stanul v čele Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Poslanci se však rozhodli jej z čela výboru odvolat. Tomu předcházely zmatky při jednání, po kterých část poslanců jednání výboru opustila. Ti zbylí pak schválili Zlatuškovo odvolání.Důvodem měla být jeho ostrá kritika školského zákona z dílny ministra školství Marcela Chládka, koaličního partnera hnutí ANO. Odvolání měla ve sněmovně předcházet schůzka ministra Chládka s jeho vládním kolegou, předsedou ANO Andrejem Babišem.

"Důvod byl ten, že politika pana Zlatušky v oblasti školství se dlouhodobě neslučovala s politikou hnutí ANO," vysvětlil Bronislav Schwarz, místopředseda poslaneckého klubu hnutí.

Poslankyně opoziční TOP 09 Nina Nováková popsala, že v průběhu jednání výboru nečekaně vystoupila poslankyně ANO Dobešová, že se poslanecký klub hnutí rozhodl vlastního poslance Zlatušku odvolat z čela výboru. Ten sám byl prý velmi překvapen.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…