Prolhaný tisk! Německá média dostávají sodu za mlčení o sexuálních útocích

8. 1. 2016 14:23

Německá televizní stanice ZDF se na sociálních sítích omluvila za to, že o útocích v Kolíně nad Rýnem, které se udály během silvestrovských oslav, informovala až s několikadenním zpožděním. Byla prý chyba útoky alespoň nezmínit. Informuje tribune.com.pk.

Prolhaný tisk! Německá média dostávají sodu za mlčení o sexuálních útocích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Na německou televizní stanici ZDF se snesla vlna kritiky za to, že až s odstupem informovala o událostech ze silvestrovských oslav. V několika německých městech najednou totiž došlo k vlně sexuálních útoků, kterých se podle mnoha svědectví dopustily skupiny mužů „arabského vzhledu“.

Informace o událostech, které otřásly Německem, se však v médiích objevily až tento týden, přičemž podle původních policejních zpráv nedošlo k „žádným větším incidentům“.

Na sociálních sítích pak editoři zpravodajské sekce vydali omluvu, že o útocích neinformovali ani v pondělním souhrnu zpráv, tedy celé čtyři dny od celého incidentu. Editoři se totiž rozhodli zahrnout tyto události až do úterního zpravodajského vysílání. Ten den totiž policie a zastupitelstvo pořádalo krizové setkání. Svůj přístup ohodnotili jako „zcela špatný úsudek“.

Celý text zde

Ve chvíli, kdy se však o této vlně zločinu začalo informovat, zvedl se i počet trestních oznámení a svědeckých výpovědí.

To vyvolalo mnoho reakcí od pravicových komentátorů na sociálních sítích, kteří útoky dávají za vinu vládě kancléřky Angely Merkelové. Alternativa pro Německo označila útoky za „otřesné důsledky katastrofické azylové a migrační politiky“.

Největší německý mediální portál Meedia.de napsal, že tím, že oficiální média o událostech neinformovala, „jen nahrála skupinám jako třeba islamofobnímu pouličnímu hnutí PEGIDA, které tvrdí, že němečtí politici a média se tajně dohodli na tom, že obelstí veřejnost ohledně imigrační politiky“.

„I přes světově nejdražší veřejnoprávní stanici, bezpočet reakcí na sociálních médiích a v online newsroomech ... trvalo čtyři dlouhé dny, než národní média podala komplexní zprávu o těchto incidentech,“ zněl komentář na Meedia.de.

Počáteční pomalostí médií nyní někteří podpírají svá tvrzení o „prolhaném tisku“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…