První dáma navštívila vojáky v Afghánistánu. Zjistili jsme o tom více

11. 8. 2015 18:02

První dáma Ivana Zemanová navštívila Afghánistán. ParlamentnímListům.cz to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zemanová v Kábulu strávila dvacet čtyři hodin.

První dáma navštívila vojáky v Afghánistánu. Zjistili jsme o tom více
Foto: Archiv AČR
Popisek: První dáma ČR Ivana Zemanová v Kábulu

Ivana Zemanová v afghánské metropoli Kábulu přistála v doprovodu náčelníka vojenské kanceláře Hradu v pondělí ráno. První dáma se seznámila s prostředím a bezpečnostní situací v Afghánistánu, později poobědvala společně s vojáky.

„Na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) se první dáma Ivana Zemanová zúčastnila také společného setkání s vojákyněmi 11. úkolového uskupení AČR v misi RS – což bylo jedním z bodů její návštěvy zde v Afghánistánu. Společnými tématy, o kterých se hovořilo u společného stolu, byly například otázky společného soužití, zvládání stresu a odloučení, ale i běžné otázky života žen na vojenských základnách HKIA v Kábulu (Hamid Karzai International Airport), mezinárodní základně HQ (Headquarters) nebo na základně  Bagram. Zavzpomínalo se také na rodiny vojákyň, které čekají na své ženy, partnerky a maminky doma v České republice,“ uvedl mluvčí Hradu.

„Jsem velice ráda, že jsem vás všechny mohla navštívit. Když vidím, v jakých podmínkách a v jaké zemi tu ženy žijí šest měsíců – velmi si vás za to vážím a obdivuji vás,“ řekla ženským příslušnicím armády Zemanová.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…