Prý neasimilovatelní. Znám jednoho, který to u nás dotáhl až na prezidenta... Politolog Doležal pitvá Zemanův výrok o uprchlících

6. 11. 2015 12:22

Popularita prezidenta Miloše Zemana vzrostla v poslední době díky jeho divoké protiimigrační a protiislámské rétorice, píše politolog Bohumil Doležal v článku, který zveřejnil server Svobodné fórum.

Prý neasimilovatelní. Znám jednoho, který to u nás dotáhl až na prezidenta... Politolog Doležal pitvá Zemanův výrok o uprchlících
Foto: ČT
Popisek: Bohumil Doležal

Doležal upozorňuje, že podle říjnového průzkumu agentury CVVM je nejpopulárnějším českým politikem setrvale Andrej Babiš, na druhém až třetím místě jej následují Bohuslav Sobotka (ztráta 4 %) a Miloš Zeman, který přibral 5 %. Proč prezidentovi vzrostla popularita? Podle Doležala je to díky jeho „divoké protiimigrační a protiislámské rétorice“.

  • Celý text je ZDE

Politolog poukazuje na Zemanův výrok, který prý pronesl v pondělí během své návštěvy Pardubicka. Tehdy prý prezident uvedl, že k nám co nevidět vtrhne půl milionu neasimilovatelných uprchlíků „z naprosto odlišných kulturních oblastí“. Stát se tak má poté, co Německo zavře hranice s Rakouskem a uprchlíci budou do Německa proudit přes české území.

Podle Doležala je ale informace o půl milionu uprchlících,kteří by mohli přijít do ČR, „účelově nesmírně nadsazené číslo“. „Jenže vykládejte něco lidem, kteří mají strach. A pokud jde o neasimilovatelné lidi z úplně jiné kulturní oblasti, je to hrozně relativní. Já znám například jednoho, co to u nás dotáhl až na prezidenta,“ dodává Doležal závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…