Podle něj se situace na Ukrajině „až děsivě“ podobá sudetské krizi v roce 1938. „A to jak tahy ze strany agresora, tedy Ruska, tak nemastnou neslanou reakcí `mocností`,“ míní Barák s tím, že USA, Rusko a Velká Británie výměnou za předání jaderných zbraní zaručily Ukrajině bezpečnost a územní celistvost. „Je nepochopitelné, že se s Ruskem jedná o vnitřních záležitostech Ukrajiny, nikoliv pouze o splnění těchto garancí,“ napsal publicista.
Vyzývá proto ke spuštění nové železné opony od Finského zálivu k Azovskému moři. Navrhuje přerušit s Ruskem jakoukoliv vojenskou spolupráci, zpřísnit vízovou povinnost pro běžné Rusy, ukončit odběr plynu a ropy z Ruska poté, co dojde k propojení ropovodů a plynovodů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam