Publicista Ziegler: Pokrytec Putin. Na Ukrajině federalizaci prosazuje, v Rusku její zastánce zavírá

18. 8. 2014 15:01

Z pokrytectví obviňuje současné Rusko publicista Jan Ziegler v příspěvku, který zveřejnil na svém blogu. Upozorňuje na to, že zatímco Kreml podporuje federalizaci Ukrajiny, demonstrace za federalizaci Sibiře zakázal a dokonce dva hlavní aktivisty zavřel do policejních cel.

Publicista Ziegler: Pokrytec Putin. Na Ukrajině federalizaci prosazuje, v Rusku její zastánce zavírá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

„Novosibiřský malíř Konstantin Jeremenko a Alexej Baranov, dva hlavní aktivisté hnutí za federalizaci Sibiře, skončili v policejních celách v době, kdy se měla konat úřady nepovolená demonstrace za větší nezávislost Sibiře na Moskvě,“ uvedl Ziegler, který takový postup označil za velmi pokrytecký právě proto, že Rusko na Ukrajině federalizaci podporuje.

Podle jeho názoru je na Ukrajině větší svoboda než v Rusku. Dokládá to fakt, že ukrajinské matky mohly v ukrajinských městech zcela svobodně a bez policejních zásahů demonstrovat za to, aby jejich synové nebyli odváděni do armády a nasazováni do bojů s teroristy na východní Ukrajině.

Rusko podle něj ovšem dokazuje, že pod Putinem se stává čím dál tím více totalitním státem a má daleko k evropským civilizačním hodnotám. Mezi ně patří mimo jiné i svoboda projevu za právo na pokojné shromažďování.

Celý text příspěvku J. Zieglera najdete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 130 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Mám v zadku Doležala. Štětina je kretén, a to mu ještě lichotím. Vyrazili jsme s českými motorkáři na návštěvu k Nočním vlkům a semlelo se kolem toho mnohé

14:23 Mám v zadku Doležala. Štětina je kretén, a to mu ještě lichotím. Vyrazili jsme s českými motorkáři na návštěvu k Nočním vlkům a semlelo se kolem toho mnohé

REPORTÁŽ Motorkáři si musejí navzájem pomáhat. Rusové jako národ diktátora potřebují. Noční vlci se …