Cílem schůzky čtyř státníků je sice Donbas, ale do značné míry bude jejich setkání ovlivňovat také konflikt v Sýrii. Kancléřka Merkelová se nechala v poslední době slyšet, že hodlá přesvědčit své evropské partnery, aby souhlasili se zpřísněním sankcí vůči Rusku. Média tento týden informovala o jejím telefonátu s americkým prezidentem Barackem Obamou, který ji údajně v této záležitosti jednoznačně podporuje. V samotném Německu i celé EU však Merkelová tak silnou podporu nemá.
Proti dalším vyhroceným krokům vůči Rusku se nyní vyslovila i vlivná poslankyně z největší opoziční strany v Bundestagu Die Linke Sahra Wagenknecht. „Nepřátelské postoje vůči Rusku poškozují Německo a ohrožují mír ve světě. Vyhrožování v podobě dalších sankcí či vojenské konfrontace stávající problémy nevyřeší a pouze přinesou problémy nové. To platí pro konflikt na Ukrajině, stejně jako pro konflikt v Sýrii,“ uvedla podle týdeníku Zeit Wagenknecht.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Josef Provazník