Rebelie v klubu ODS při jednání o Rusnokově vládě: Tito poslanci se do ní zapojili

7. 8. 2013 14:24

Podle informací ParlamentníchListů.cz došlo na dopoledním zasedání poslaneckého klubu ODS před hlasováním o Rusnokově vládě k „malé“ rebelii několika poslanců. Někteří z nich totiž proti oficiálnímu stanovisku podporovali předčasné volby.

Rebelie v klubu ODS při jednání o Rusnokově vládě: Tito poslanci se do ní zapojili
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Poslanec ODS Jan Florián ve své kanceláři

Ideu předčasných voleb na klubu poslanců podle informací ParlamentníchListů.cz podpořili pražští poslanci David Vodrážka a Jan Florián a také Jan Kubata z Ústeckého kraje.

Uvidíme, jak budou hoši hlasovat

„Uvidíme, jak hoši budou hlasovat. Kubata říkal, že celou noc nespal a že by pro ODS prý byly nejlepší předčasné volby. Stejně mluvili i chlapci z Prahy – David Vodrážka a Jan Florián. Snad je vedení nějak pacifikovalo, ale uvidíme, jestli nakonec nebudou hlasovat pro Rusnokovu vládu. Jestli chtějí Rusnokovu vládu a předčasné volby, tak jim v té sebevraždě ODS nezabráníme,“ řekl ParlamentnímListům.cz zdroj z jednání poslaneckého klubu ODS.

Každopádně prohlášení tří výše zmíněných poslanců v poslaneckém klubu ODS vyvolalo nervozitu a nejistotu.

Úlehla se již našel

ParlamentníListy.cz nedávno informovaly o tom, že se spekulovalo o tom, že by několik poslanců ODS mohlo umožnit vznik Rusnokovy vlády. O tom, že v ODS panuje jistá nervozita, svědčí to, že se úřadující předseda ODS Martin Kuba na včerejším zasedání Výkonné rady ODS přiznal, že obtelefonovával jednotlivé poslance ODS, jak budou hlasovat. Všichni mu ale prý slíbili, že podpoří stanovisko strany.

Menší vzrušení též způsobilo, že se „hledal“ poslanec Tomáš Úlehla, který před časem naznačil, že by mu Rusnokova vláda nemusela vadit. Nakonec se však „našel“ a ve sněmovně již je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... FOTO + PLNÝ PŘEKLAD

13:12 To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... FOTO + PLNÝ PŘEKLAD

Prezident Miloš Zeman se při setkání s ruským premiérem Medveděvem ohradil proti lživému článku o so…