Reflex vidí zlo: Miliardáři cítí šanci a ovládnou vše

27. 9. 2012 9:13

Krajské volby budou podle Bohumila Pečínky pokračováním sněmovních voleb z roku 2010. V úvaze pro týdeník Reflex uvádí, že základní výsledky nejspíš budou pokračováním trendů, které se objevily před dvěma lety. Hlavním poraženým voleb prý opět bude Jiří Paroubek.

Reflex vidí zlo: Miliardáři cítí šanci a ovládnou vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek se postavil do čela strany LEV 21

Bude pokračovat pokles obou velkých stran, které se staly ze stran velkých, přesahujících svými volebními výsledky třicet procent, stranami spíše středními, které získávají mezi patnácti a třiceti procenty.

ODS v roce 2010 ztratila svou pozici hegemona pravice, která ji ještě v roce 2008 umožnila získat v krajských volbách celkem slušný výsledek. Nyní musí bojovat s TOP 09, která sice také ztrácí, ale nikoliv na úkor ODS, ale spíše lidovců.

Fenoménem těchto voleb nejspíš budou, zejména v Čechách, různá regionální seskupení. Ta přitom přímo navazují na úspěch Věcí veřejných v roce 2010. „Ukázal, že v éře znechucení tradičními stranami lze vytvořit marketingovou stranu na jedno použití, jež vám může ošetřit vaše byznysové zájmy.“ Podnikatelé z řad miliardářů zjistili, že tak jako Bárta mohou získat cestu k veřejným zakázkám, případně si ochránit svůj byznys.

A další analogie bude v tom, že velkým poraženým těchto voleb bude stejně jako v roce 2010 Jiří Paroubek. Moc přitom nechybělo, a mohl být už od roku 2009 silným premiérem, a pomalu se chystat na tradiční, parlamentní prezidentskou volbu. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agrofert nechal zlikvidovat firmu? Získali jsme zcela nový pohled na věc v souvislosti s vaší bývalou prací, paní Slonková

15:50 Agrofert nechal zlikvidovat firmu? Získali jsme zcela nový pohled na věc v souvislosti s vaší bývalou prací, paní Slonková

Novinářské duo Slonková a Kubík se v posledním díle svého investigativního pořadu Zvláštní vyšetřová…