Byl přítomen už na Majdanu před rokem a dění v zemi sleduje dodnes. Hledá další a další informace i přímo v místě. „Jsou tam linky, které se budeme dozvídat postupně, a bohužel jsou i takové, jež se nedozvíme nikdy, protože někteří lidé tlačí propagandu, aby zakryli vlastní lapsy,“ konstatoval hned na úvod.
Vstup do NATO byl na Majdanu úplně mimo hru
Dnes se na ukrajinského exprezidenta Viktora Janukovyče hledí jako na proruského muže, ale skutečnost je podle Pazderky složitější. Oligarchové kolem Janukovyče, jako byli Rinat Achmetov, nechtěli na Ukrajinu pustit ruský byznys. Už tam někde jsou základy pozdější krize. Ta však byla nečekaná, země byla mnoho let možná až příliš klidná. Lidé říkali: Střílet se nebude, ta země na to není stavěná. A pak stačilo pár týdnů, aby lidé zažívali to, co měli za nemožné. ... Je to určitě selhání novinářů i analytiků, kteří se situaci na Ukrajině věnují dlouhodobě. Ukrajina měla pověst „béčkové země,“ pokračoval v popisu zpravodaj.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp