Reportéři ČT se znovu pustili do Ivo Rittiga. Je prý napojen na desítky milionů z ČEZu

29. 9. 2014 22:28

Policie a státní zástupci spustili další akci proti lobbistovi Ivo Rittigovi a dalším devíti osobám v kauze společnosti Oleo Chemical. Ani jedna z osob, kterou policie zadržela, ale nakonec neskončila ve vazbě. Podle Vrchní státní zástupkyně v Praze to může zkomplikovat další vyšetřování. Reportéři ČT si v pondělním vysílání posvítili na další propletenec firem okolo známého lobbisty.

Reportéři ČT se znovu pustili do Ivo Rittiga. Je prý napojen na desítky milionů z ČEZu
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Vzorec je prý vždy stejný. Firma spojená s Ivo Rittigem získá státní zakázku a provize údajně cestují dál - k prostředníkům. „Je to model, kdy zde existuje společnost, která odvádí služby, ale vedle ní stojí společnost, která je prostředníkem. Tuto společnost z poloviny vlastní firma, která odvádí služby a z druhé poloviny neprůhledná společnost napojená na Ivo Rittiga,“ zaznělo v pořadu od nadnárodní organizace Transparency International.

Takové firmy prý pracují například i pro ČEZ. Konkrétně jde o společnosti DATASYS a DATASYS Services. Od nich vedou nitky k dalším společnostem na Kypru nebo na Britské Panenské ostrovy. A za těmi už prý podle Reportérů stojí Ivo Rittig.

„Firma DATASYS získala v posledních pěti letech několik zakázek v celkové výši osmdesát milionů korun,“ prozradil pracovník z ministerstva financí. Nejde o firmu, která by byla jen prázdnou schránkou, projekty skutečně realizuje. Firma DATASYS navíc získala prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň "důvěrné". Tuto situaci v závěru reportáže okomentoval i známý bezpečnostní expert Andor Šándor. Pokud skutečně dochází k vyvádění peněz formy touto cestou, pak prý firma prověrku získat neměla. Alespoň podle jeho názoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…