Richard Sulík, lídr slovenské pravice: Už žádní uprchlíci. Uzavřít hranice

24. 3. 2016 12:21

Podle nového lídra slovenské pravice, europoslance Richarda Sulíka (SaS), by reakcí na teroristické útoky v Bruselu mělo být v první řadě uzavření evropských hranic. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní MF Dnes.

Richard Sulík, lídr slovenské pravice: Už žádní uprchlíci. Uzavřít hranice
Foto: Parameter.sk
Popisek: Šéf SaS Richard Sulík

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13456 lidí

„Šlo o velmi zákeřné, podlé útoky, proti nimž se nemůžete bránit,“ uvedl mimo jiné Sulík. Podle něj je moment hodný zamyšlení to, že slovenské ministerstvo zahraničí vydalo v úterý varování před cestami do Bruselu. „Ta se běžně vydávají v souvislosti se zeměmi třetího světa,“ dodal.

Evropa se dle jeho názoru musí probudit a uvědomit si, že je v reálné válce. „Ne ve standardní válce, ale přesto ve válečném stavu. To, co se stalo nyní v Bruselu, se může stát kdykoli a kdekoliv. A nemusí to být každý druhý den, stačí jednou za tři měsíce, aby lidé trvale žili ve strachu. Evropa musí pochopit, že je třeba se chránit,“ dodal.

Sulík je dlouhodobě známý kritikou azylové politiky německé kancléřky Angely Merkelové. I přesto má přátele mezi muslimy. 

„Kvóta je pro mě nula. Hotovo. Pomozme těm lidem na místě. Pošleme lékaře, jídlo, dejme peníze na utečenecké tábory. Udělejme všechno pro to, aby válka v Sýrii skončila. Ale nemusíme si kvůli tomu uprchlíky brát k sobě domů,“ řekl také s tím, že dobrovolná výpomoc a dočasné umístění stovek lidí je dle něj v pořádku.

Předseda strany Svoboda a Solidarita se následně také vyjádřil k výsledkům slovenských voleb. To, že se stal lídrem pravice, pro něj byl obrovský šok. „Říkal jsem si, že sedm procent by byl úspěch, osm, to by byl obrovský úspěch, a když jsme dostali dvanáct procent hlasů, tak jsem tomu nevěřil. Myslel jsem si nejdříve, že se stala nějaká chyba,“ řekl. 

Jak následně doplnil, vládní koalici dali dohromady oligarchové, kteří jsou v pozadí stran nového kabinetu. „Do určité míry. Nerozhodovali sice o všem, ale k tomu, kdo bude ministrem dopravy nebo kdo bude rozdělovat zemědělské dotace, si své řekli. O tom jsem přesvědčen,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

10:27 A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členstv…