Šabatová má za to, že policie „vážně pochybila“, když razantněji nezakročila např. proti příznivcům čínského prezidenta, kteří útočili na nositele tibetských vlajek. Namísto toho policie postupovala spíše proti nositelům tibetských vlajek. Své o tom vědí třeba na akademické půdě Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění (FAMU).
Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění. „Postup policistů v souvislosti s tibetskou vlajkou na budově FAMU byl naprosto zmatečný. Motiv jednání policistů lze považovat za legitimní, tj. ověřit, zda majitel budovy ví o vyvěšené tibetské vlajce a přítomnosti osob na balkóně u ní. Vzhledem k tomu, že v blízkosti budovy se nacházeli příznivci čínského prezidenta s vlajkami na dlouhých žerdích, mohlo jít o bezpečnostní riziko (pro osoby na balkóně, budovu i pro chráněnou osobu). Pochybnosti však vyvolává zejména opakované vyslání hlídky do budovy a skutečnost, že policisté i napodruhé pouze zjišťovali, zda vedení o vlajce ví. Ani pak nepředali vedení FAMU informace, které by vysvětlovaly důvod tohoto zjišťování, možná bezpečnostní rizika ani ujištění, že policie bude plnit svůj úkol všemi silami předejít škodám,“ lze se dočíst na oficiálních webových stránkách úřadu ombudsmana.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp