Ruská televize: Za střelci z Majdanu možná stojí opozice, šokuje na nahrávce estonský ministr. A to není vše

5. 3. 2014 15:17

Zajímavý náhled do uvažování špiček Evropské unie, ale především zásadní svědectví o dění na kyjevském Majdanu přináší uniklý telefonát šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové s estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem. Ten byl v Kyjevě v době vrcholící krize a svěřil se baronce Ashtonové s obavami, že za snajpry střílejícími do davu nestojí prezident Janukovyč, ale naopak opozice.

Ruská televize: Za střelci z Majdanu možná stojí opozice, šokuje na nahrávce estonský ministr. A to není vše
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině

Anketa

Schvalujete ruskou okupaci Krymu?

81%
16%
hlasovalo: 31762 lidí

Oficiální rozhovor mezi vysokou představitelkou EU pro diplomacii a ministrem členské země se objevil na serveru YouTube.com, kde si jej povšiml server ruské televize rt.com, který o něm napsal. Začíná stručnou informací, že ministr Paet byl několik dní v Kyjevě, kde se sešel se zástupci Strany regionů, stejně jako opozice, a posléze pokračuje informacemi o sestavování nové vlády a celkové neradostné situaci v zemi.

Mimo jiné zmínil svědectví ze Strany regionů, jejíž zástupci prý začínají mít obavy o své zdraví. Jeden z nich měl být podle svědectví zmlácen přímo před budovou parlamentu ozbrojenými mladíky.

Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE.

Pak oba chvíli diskutují o nezbytnosti finanční podpory Ukrajině, kterou prý lidé i opoziční představitelé očekávají.

Poté však estonský ministr komisařku informoval o zjištěních kyjevských lékařů, že zastřelení demonstranti i policisté byli zasaženi stejnými zbraněmi, je tedy evidentní, že do obou táborů stříleli stejní lidé. Vyšetřování, o jaké lidi se vlastně jednalo, ale podle estonského ministra brání zástupci nové koalice. „Tedy, to je špatné,“ komentovala informaci stručně šéfka unijní diplomacie.

„Je zde stále silnější podezření, že za střelci nestál Janukovyč, ale někdo z nové koalice,“ konstatoval ministr Paet. „Myslím, že my to budeme chtít vyšetřit,“ odpověděla Ashtonová.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 363 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Mám v zadku Doležala. Štětina je kretén, a to mu ještě lichotím. Vyrazili jsme s českými motorkáři na návštěvu k Nočním vlkům a semlelo se kolem toho mnohé

14:23 Mám v zadku Doležala. Štětina je kretén, a to mu ještě lichotím. Vyrazili jsme s českými motorkáři na návštěvu k Nočním vlkům a semlelo se kolem toho mnohé

REPORTÁŽ Motorkáři si musejí navzájem pomáhat. Rusové jako národ diktátora potřebují. Noční vlci se …