Rusko dělá velmi agresivní politiku, kritizovala Langšádlová

08.07.2017 0:10

K aktuální politické situaci se dnes v pořadu Události, komentáře vyjádřili poslanci Helena Langšádlová (TOP 09) a Ondřej Benešík (KDU-ČSL).

Rusko dělá velmi agresivní politiku, kritizovala Langšádlová
Foto: Daniela Černá
Popisek: Helena Langšádlová

Úvodem se Benešík vyjádřil k setkání zástupců střední, východní a jižní Evropy s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Tohoto setkání se nezúčastnil prezident Miloš Zeman. 

„Myslím si, že je to škoda. Zeptejte se pana Ovčáčka, proč tam pan prezident jako velký přítel pana Trumpa nebyl. Mohl přehodnotit svoji dovolenou,“ domnívá se Benešík. „Pan Hamáček ale z čistě protokolárního pořadí stojí hned za předsedou Senátu a panem prezidentem. Dostáli jsme Ústavě a protokolárnímu pořadí,“ podotkl však poslanec.

„Nevím, jestli na to říci, že to byla ostuda, že tam nebyl. Nebo že by to byla ostuda, kdyby tam byl,“ zamyslela se pak Langšádlová. Vyjmenovala pak i případné důvody zdravotní i uraženou ješitnost za to, že Zeman ještě nebyl pozván do Bílého domu. „Myslím si, že fyzické síly prezidentovi Zemanovi nestačí na to, aby řádně plnil svoji funkci,“ dodala kriticky.

O setkání s Donaldem Trumpem podle Langšádlové stáli především Poláci. „Jsou si velmi dobře vědomi, že Rusko dělá velmi agresivní a ohrožující politiku pro náš region. Invaze, která je v podobě hybridní války, je neméně nebezpečná,“ míní Langšádlová.  

„Myslím si, že je to posun v rétorice Donalda Trumpa. Velmi mile jsem byl překvapen, jak na příkladu Polska ukázal, jak je důležité, aby východní a střední Evropa si byla vědoma transatlantické vazby, kterou Spojené státy neopouštějí,“ zmínil pak také Benešík.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…