Rusko se možná bude moct smát USA: Vaše zbraně vám prostě vypneme...

8. 7. 2015 12:24

Britský deník Daily Mail informuje o „superzbrani“, kterou prý vyvinulo Rusko. Systém Krasuha-4 podle tvrzení svých ruských tvůrců dokáže eliminovat cizí satelity i nepřátelské zbraně. Pozemní zkoušky by měly začít v průběhu několika příštích měsíců.

Rusko se možná bude moct smát USA: Vaše zbraně vám prostě vypneme...
Foto: Ilustrační foto pixabay.com
Popisek: Válka - ilustrační foto

Tvůrci tohoto sofistikovaného vojenského systému se nechali slyšet, že jde o zásadní počin ve vedení elektronické války. Systém Krasuha-4 může být použit v pozemní, letecké i námořní oblasti. Ruská strana ovšem podle britského deníku odmítla detailně vysvětlit, jak systém v praxi funguje. Systém dokáže eliminovat řízenou střelu a další naváděcí systémy či družicová elektronická zařízení. „Systém se zaměří na nepřátelský cíl a pomocí elektronických prostředků letadlo nebo vojenský satelit vyřadí z provozu,“ sdělil náměstek generálního ředitele ruské společnosti KRET Jurik Majevskij pro tiskovou agenturu TASS.

Celý text v angličtině je ZDE

Majevskij také uvedl, že systém lze snadno namontovat na pozemní, vzdušné i námořní nosiče. „S naprostou přesností umí Krasuha-4 zneškodnit komunikaci, navigaci i zacílení všech typů moderních zbraní. Používat se bude zejména proti řízeným střelám a k potlačení satelitem řízených lokalizačních systémů. Stručně řečeno, Krasuha-4 nepřátelské systémy prostě vypne. V laboratořích již probíhá testování. Do konce letošního roku budeme tento zbrusu nový systém testovat v praxi,“ prozradil Majevskij.

Daily Mail připomíná, že začátkem tohoto měsíce ruská armáda provedla test protiraketového systému, který úspěšně zničil v přesně určený čas vytyčený cíl. „Zahájení testování bylo zaměřeno na potvrzení výkonnostních atributů štítu protiraketového systému,“ uvedlo k celé záležitosti ruské ministerstvo obrany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…