S trestem smrti se do EU nedostanete, vyhrožuje Juncker Erdoganovi

16. 7. 2017 17:42

V případě, že by skutečně Turecko pod vedením prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana obnovilo trest smrti, zavřelo by si definitivně dveře do Evropské unie. Uvedl to v reakci na noční projev Erdogana předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

S trestem smrti se do EU nedostanete, vyhrožuje Juncker Erdoganovi
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Juncker

Turecko si v sobotu připomnělo první výročí pokusu o puč. Prezident Erdogan uvedl, že počítá s obnovou trestu smrti. V případě, že by jej zákon odhlasoval, on by jej okamžitě podepsal. Juncker v té souvislosti Turecku vzkázal, že i když Unie stále nabízí zemi ruku, nemůže počítat se členstvím v EU, bude-li obnoven trest smrti. 

Šéf Evropské komise pak mimo jiné také zkritizoval poměry, jaké byly po puči v zemi nastoleny. Pronásledovány byly statisíce lidí, vězněni údajní stoupenci pučistů.

Podle Junckera je totiž důležité, aby Turecko bylo demokratickou zemí. Mělo by se podle jeho názoru Evropě spíše přibližovat, nikoliv vzdalovat. Přístupové rozhovory začaly již před 12 lety. 

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 53 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konkrétní česká média obětí propagandy a šiřiteli dezinformací? Další souvislosti k ohromující zprávě o Zemanovi a podpoře teroristů

18:53 Konkrétní česká média obětí propagandy a šiřiteli dezinformací? Další souvislosti k ohromující zprávě o Zemanovi a podpoře teroristů

ANALÝZA Českou mediální scénu nedávno rozvířila zpráva, podle které neochota amerického prezidenta D…