STEM: Mocný nástup KSČM. Ale stále vede Babiš. Pro lidovce je zde vzkaz k velkému zamyšlení

10. 7. 2017 12:38

Hnutí ANO by ve volbách do Poslanecké sněmovny zvítězilo. Druzí by byli komunisté, až třetí ČSSD. Tak vypadají aktuální výsledky průzkumu STEM. Nejasná situace zůstává nadále ohledně koalice Lidovců a Starostů a nezávislých, kdy je o ní velmi slabé povědomí.

STEM: Mocný nástup KSČM. Ale stále vede Babiš. Pro lidovce je zde vzkaz k velkému zamyšlení
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Podle průzkumu by volby vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše ze ziskem 32,9 %. Druhá KSČM by získala 14,3 %, třetí sociální demokraté o procento méně. Do Poslanecké sněmovny by ještě usedli zástupci ODS (9,1 %) a TOP 09 (6,2 %). V případě samostatné kandidatury KDU-ČSL by měla strana 6,7 %. Těsně za branami Poslanecké sněmovny by skončila SPD Tomio Okamury se 4,5 %.

KDU-ČSL tak dle výsledků průzkumu nadále stojí před úkolem objasnit veřejnosti obecnou politickou vizi a konkrétní cíle koalice se Starosty. „Ve výzkumu se na preference ptáme otevřenou otázkou. Odkaz na koalici Lidovců se Starosty zatím naši respondenti neudávají. Sílu koalice tak před začátkem ostré volební kampaně nelze přesněji odhadnout,“ poznamenali výzkumníci s tím, že z hlediska metodiky bude koalice zkoumána jako celek a v den, kdy budou podány kandidátní listiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…