STEM: Sobotka stoupá, Babiš padá

15. 9. 2016 11:51

Zářijový průzkum volebních preferencí, který provedla agentura STEM, ukázal snižující se rozdíl mezi ČSSD a hnutím ANO. To si sice udrželo první místo v žebříčku preferencí voličů, oproti červnu se však odstup od druhých sociálních demokratů snížil na necelé čtyři procentní body.

STEM: Sobotka stoupá, Babiš padá
Foto: hns
Popisek: Ministr Kalousek s Bohuslavem Sobotkou o Euru

Zatímco v červnu by rozdíl mezi ANO a ČSSD činil 33 mandátů, nyní by to dle zjištění STEM bylo mandátů čtrnáct. Z 1013 dotazovaných osob by ANO odevzdalo svůj hlas 24,6 % respondentů, ČSSD 20,7 %. Třetí příčku obsadila KSČM se 14,3 % hlasů.

Do Sněmovny by se dostala i TOP 09, ODS a KDU-ČSL. STEM uvádí, že pravicové strany ODS a TOP 09 mají dnes zhruba stejně příznivců a jsou celkem bezpečně nad pětiprocentním prahem volitelnosti. TOP 09 by nyní volilo necelých 9 % voličů, ODS 7 %.

Celá zpráva ZDE

„V minulosti TOP 09 ztrácela jak množství příznivců, tak i intenzitu podpory. Jisté oživení možná přináší současná volební kampaň, kdy se na adrese TOP 09 sčítá i podpora hnutí Starostové a nezávislí,“ konstatovala agentura.

U protestních stran se relativně daří Úsvitu, který oslovil zhruba 3 % respondentů. Oproti tomu SPD Tomia Okamury oslabilo na 2,5 % hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…