Sabina Slonková přišla do Babišova rádia a tam...

15. 3. 2016 19:02

Novinářka Sabina Slonková v Kauze dne na Rádiu Impuls, které vlastní Andrej Babiš (ANO), konstatovala, že politici vždy říkají, že novináři pracují na něčí objednávku. Je to taková klasická politická obrana. Týká se to i Andreje Babiše, který se odmítá vyjádřit ke kauze Čapí hnízdo. Namluví toho hodně, ale vysvětlení mnoho nedodal. Napomáhá mu prý i symbióza s prezidentem Milošem Zemanem.

Sabina Slonková přišla do Babišova rádia a tam...
Foto: repro youtube.com / tan
Popisek: Sabina Slonková

Politici říkají, že je novináři poškozují, a pokud vypluje na povrch nějaká větší kauza, mluví o práci na objednávku. „Ale nikdy to nebyla pravda. Toho člověka, který koncentruje v rukou tolik moci, je třeba bedlivě sledovat. Dělali jsme to tak u Václava Klause, u Miloše Zemana a teď to děláme i u Andreje Babiše,“ poznamenala dáma na úvod k firmě Andreje Babiše Čapí hnízdo. Majitel Agrofertu teď čelí mediálnímu podezření z dotačního podvodu.

Slonkovou nijak nepřekvapuje, že se v koalici vedou diskuse o kauze Čapího hnízda. Sobotka však raději mlčí, protože musí zvažovat, zda nechá vládu padnout. Ke kauze mlčí i prezident Miloš Zeman, který mlčíval i ke kauzám svých vlastních ministrů. Jako premiér prý říkával, že ho více zajímá výběr DPH, a ne nějaké novinářské kauzy. Tutéž taktiku teď prezident uplatňuje i v otázce Čapího hnízda.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Ta symbióza tam je zjevná. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. V tuto chvíli bude klíčové, k čemu dospěje evropský úřad proti podvodům, protože ta firma byla dotována i z peněz EU. Klíčové bude i to, k čemu dospěje česká policie,“ popsala novinářka.

Babiš se podle jejího názoru snaží kauzou promlčet. Kdyby prozradil jméno údajného držitele anonymních akcií, mohl by to udělat a podezření by z něj okamžitě spadlo, ale on tak nečiní. „Nevím, proč to dělá,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…