Šéf Senátu: Mám informace, že některá média píší tak, jak chtějí inzerenti a sponzoři

18.03.2013 11:01

Předmětem ankety týdeníku Respekt je ještě inaugurační projev Miloše Zemana. Byli v něm novináři postaveni na stejnou úroveň s neonacisty a kmotrovskou mafií? Odpovědi politiků jsou reprezentativní, od senátora Drymla (SPOZ) po poslance Šťastného (ODS). Překvapivě se shodují.

Šéf Senátu: Mám informace, že některá média píší tak, jak chtějí inzerenti a sponzoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) tleskal Miloši Zemanovi, když mluvil v projevu o médiích. K potlesku měl prý důvod a sám říká v anketě: „Mám určité informace, že některá média se chovají podle toho, jak na ně tlačí inzerenti a sponzoři.“ Nicméně dodává, že on sám by nepoužil slovo „valná“ většina médií. „Některá jsou naprosto v pořádku,“ míní předseda Senátu.

Senátor Jan Látka (ČSSD), má prý s médii spíše negativní zkušenosti. Slova prezidenta ale nevnímá tak dramaticky. A proč tleskala většina sálu na slova o médiích a nereagovala podobně v případě kmotrů a neonacistů? Na to senátor Látka říká: „Byla to spontánní reakce, většina politiků má totiž spíš negativní zkušenosti s novináři, než zkušenosti s neonacisty nebo kmotry.“ Krom jiného senátor dodává, že Zeman podle něho zmíněné skupiny nedával do jednoho pytle a proto si myslí, že „reakce médií na jeho slova jsou zbytečně přitažená za vlasy.“

Senátor Vladimír Dryml (SPOZ) podle ankety Respektu nesouhlasí s tím, že média byla postavena na roveň neonacistů a mafiánů. Dryml si také všímá toho, že prezident neoznačil za „ostrůvek negativní deviace“ všechna média a novináře. „To, co Zeman nemá rád, je, když se píšou polopravdy. A bohužel, většina politiků, která byla v sále přítomna, má s novináři spíše smutné zkušenosti,“ upřesňuje senátor.

Poslanec Boris Šťastný (ODS) se v anketě ohradil proti tvrzení že Zeman sloučil novináře s neonacisty a mafiány. "Tak to nebylo míněno,“ je přesvědčen. Podle Šťastného se v novinářské práci občas objevuje „povrchnost, nedůslednost, nebo že se skutečnost interpretuje zkresleně, a to lze označit za šlendriánství.“ Na projevu Miloše Zemana prý Boris Šťastný ocenil odvahu, podle něj do té doby se nikdo neodvážil říct něco takového nahlas, prý z obavy, „aby se druhý den nestal obětí masivního útoku médií.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Kdo může za migrační pakt?

Tvrdíte, že když vás budeme volit, tak nás zbavíte migrantů. Jak? Jak chcete problém řešit, navíc když teď EP schválil migrační pakt? Taky tvrdíte, že jeho schválení byla zrada od této vlády, tak co pak změníte evropské volby? A jak to tedy je? Může za schválení paktu vláda nebo politici v Bruselu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Charkově rozkradli miliardy na obranu. Takto. Skandál z Ukrajiny, kde jde o hodně

16:20 V Charkově rozkradli miliardy na obranu. Takto. Skandál z Ukrajiny, kde jde o hodně

Ruská armáda minulý týden spustila ofenzivu na severovýchodě Ukrajiny směrem na Charkov a za 48 hodi…