Šéf prezidentovy ochranky odstoupil, cítí se za střelbu odpovědný

29. 9. 2012 19:23

Šéf ochranky prezidenta Václava Klause odstoupil. Jiří Sklenka prý cítí osobní odpovědnost za události v Chrastavě, kdy bylo na prezidenta stříleno z airsoftové zbraně.

Šéf prezidentovy ochranky odstoupil, cítí se za střelbu odpovědný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

"Rozhodl jsem se přijmout osobní odpovědnost bez ohledu na to, jestli moji podřízení tomu incidentu mohli, nebo nemohli zabránit. Rozhodl jsem se rezignovat na svoji funkci, abych předešel případným spekulacím," uvedl Jiří Sklenka.

Původně pochybení odmítal a tvrdil, že k útoku muselo dojít z několika metrů. Když ale v pátek večer viděl televizní záznam, podle svých slov se rozhodl rezignovat. Neprodleně o tom informoval prezidenta Václava Klause.

Zároveň dodal, že v Chrastavě na Liberecku osobně nebyl a bezpečnostnímu opatření nevelel. Přesto se prý rozhodl zachovat jako chlap, neboť jiné řešení celé situace ani nepřicházelo v úvahu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…