Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!

09.10.2015 11:36

Šéf vlivné mezinárodní charitativní organizace Human Relief Foundation (HRF) Kassim Tokan osobně navštívil známý uprchlický tábor „Džungle“, který se nachází ve francouzském přístavu v Calais. Poté se dle britského deníku Express rozhodl, že HRF pomoc zdejším uprchlíkům zastaví.

Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Uprchlický tábor Džungle byl zřízen před několika měsíci a dle ne zcela přesných údajů v něm žije asi pět tisíc lidí, z nichž se mnozí chtějí ilegálním způsobem dostat tunelem vedoucím pod Lamanšským průlivem do Velké Británie. Média mnohokrát informovala o tom, že tábor si v podstatě žije svým vlastním životem a vedle obchodů či škol zde fungují také kostely a mešity. Charitativní organizace Human Relief Foundation patří už téměř pětadvacet let mezi přední organizace svého druhu. Její pobočky se vedle Londýna a Paříže nacházejí také v afrických státech a na Blízkém východě a spolupracuje mimo jiné s UNICEF, UNCHR (Agentura OSN pro uprchlíky) nebo WHO (Světovou zdravotnickou organizací).

Přes svoji ochotu pomáhat potřebným po celém světě se HRF rozhodla, že uprchlíky v Calais již dále podporovat nebude. Především proto, že v táboře prakticky nejsou žádní Syřané a dle zjištění šéfa HRF Tokana patří většina z nich do kategorie ekonomických migrantů. Organizace přitom posílala finanční podporu, jídlo i oblečení do tábora proto, že chtěla pomoci před válkou prchajícím občanům Sýrie. „Domníval jsem se, že ti lidé mají pádný důvod, proč sem utekli. Ale většina z nich chce jen do Velké Británie, aby tam získali peníze a zajistili si lepší život. 95 až 97 % z nich jsou přitom mladí zdraví muži. Povalovalo se tam mnoho jídla a oblečení, o které nikdo nestál,“ cituje britský deník vyjádření šokovaného Tokana.

Tokan konstatoval, že se nyní Human Relief Foundation zaměří přímo na pomoc syrským uprchlíkům, kteří se nacházejí v táborech v Libanonu a Jordánsku. „Po této osobní zkušenosti jsem došel k závěru, že musíme hledat jiná místa, kde je třeba efektivně pomáhat. V uprchlickém táboře v Calais se nacházejí lidé, kteří tam přišli ze zemí, kde žádná válka není. V táboře mají všechno, co potřebují. Mohou dokonce pracovat. Já prostě nevím, proč tam vůbec přišli,“ uvedl Tokan.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…