Šéfredaktor Týdne ustupuje: John nebude psát, bude připravovat pořad v TV

1. 11. 2012 20:14

Předseda Věcí veřejných a poslanec Radek John bude pro vydavatelství Empresa media připravovat televizní pořad. Chod redakcí časopisů Týden a Instinkt ovlivňovat nebude, sdělil dnes v tiskové zprávě šéfredaktor Týdne a člen představenstva vydavatelství František Nachtigall. Ještě ve středu ho však považoval za významnou posilu pro časopisy Týden a Instinkt.

Šéfredaktor Týdne ustupuje: John nebude psát, bude připravovat pořad v TV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

 

Nachtigall vydal ve čtvrtek prohlášení, v němž stojí, že se napříč mediálním světem objevily "zkreslené informace" o Johnově angažmá. "Radek John nebude vedoucím publicistiky časopisů Týden a Instinkt a nebude jakýmkoli způsobem ovlivňovat chod jejich redakcí," napsal Nachtigall.

Toto prohlášení je však v rozporu s tím, že ještě ve středu vítal Johna jako posilu pro svůj tým. "Jsem přesvědčen, že Radek bude významnou posilou nejen pro Týden a Instinkt, ale i pro další plánované projekty do budoucna," nechal se tehdy slyšet.

Nachtigall ustupuje tlaku médií i politíků

Po bouři, jakou Johnovo rozhodnutí způsobilo, ale Nachtigall ustoupil. John se bude nyní podílet na přípravě nového televizního publicistického pořadu na TV Barrandov. Nachtigall dokonce poznamenal, že pro případné publikování má John v Týdnu dveře otevřené, nicméně jeho články budou prezentovány tak, jako by je napsal jakýkoliv jiný politik.

Nachtigall také naznačil, že podle jeho zdroje informací John už nebude nadále členem mandátového výboru, tudíž k žádnému střetu zájmů docházet nebude. A ocenil by prý také, kdyby se vzdal i svého místa v Poslanecké sněmovně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

12:10 Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

Prezident Miloš Zeman předstoupil před novináře u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace.