Sejde se širší vedení ODS, zřejmě dá své funkce k dispozici

27. 10. 2013 6:10

Po porážce, kterou ODS utrpěla ve sněmovních volbách, se dnes sejde širší vedení strany. Očekává se, že všichni členové vedení dají své funkce k dispozici. Občanští demokraté budou diskutovat o příčinách volebního debaklu. ODS ve volbách získala 7,7 procent hlasů, v minulých sněmovních volbách měla 20,2 procent.

Sejde se širší vedení ODS, zřejmě dá své funkce k dispozici
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Dorazil i úřadující předseda strany Martin Kuba se svou družinou

Příčinu neúspěchu vidí ODS především v nejednotnosti strany a útocích exprezidenta a zakladatele ODS Václava Klause. Vliv podle ODS mělo i působení strany ve vládní koalici.

Němcová může posílit

Výkonná rada zřejmě rozhodne o svolání volebního kongresu strany, který by se mohl uskutečnit na začátku prosince. Úřadující předseda Martin Kuba na šéfa strany kandidovat nechce. Nedostal se do sněmovny, i když na jihu Čech kandidoval z prvního místa. V preferenčních hlasech ho předstihl bývalý hejtman Jan Zahradník.

Naopak posílit svoji pozici by mohla místopředsedkyně Miroslava Němcová, která byla hlavní tváří kampaně a získala nejvíce preferenčních hlasů. Němcová ale o možné kandidatuře na šéfku strany nechtěla mluvit. Kandidaturu nevyloučil dosavadní místopředseda Jiří Pospíšil, který jako lídr v Plzeňském kraji získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…