Senátor upozorňuje, že když si pročítá novinové články o protestech proti těžbě břidlicového plynu, tak v nich nachází i lidi, „u kterých panovalo v minulosti podezření ze spolupráce s ruskou tajnou službou“. Poukazuje také na to, že v době evropských sporů o těžbu břidlicového plynu již Amerika prodává zemní plyn z břidlic o více než padesát procent levněji, než ho dodává Gazprom do Evropy.
Jirsa tvrdí, že nepatří mezi zaslepené zastánce těžby břidlicového plynu v Česku. Připouští, že tato těžba má plno dalších vlivů, které je potřeba zkoumat. „Je ale potřeba vidět, že těžbu již úspěšně provozují USA, Kanada nebo Čína. Průzkumy či povolení těžby již zahájilo více než deset evropských zemí,“ argumentuje s tím, že jako ke všem složitým otázkám, je i k průzkumu a těžbě břidlicového plynu potřeba přistupovat opatrně, ale ne demagogicky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam