Senátor Valenta proti zákazu kouření v barech: Nemá to výchovnou funkci, spíše to potlačuje svobodu

18. 1. 2015 19:00

Senátor Ivo Valenta se důrazně staví proti plošnému zákazu kouření v restauracích a barech, jak ho prosazuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Nezávislý senátor Ivo Valenta k tomu poznamenává, že zákaz málokdy lidi od něčeho odradil. Zakázané ovoce o to víc láká. A co je snad ještě horší, čeští politici přestávají čtvrtstoletí od sametové revoluce obhajovat prostor svobody.

Senátor Valenta proti zákazu kouření v barech: Nemá to výchovnou funkci, spíše to potlačuje svobodu
Foto: Archiv Ivo Valenty
Popisek: Ivo Valenta.

Senátor Valenta má za to, že nekouřit je in, ale pochybuje o tom, že k tomu lidi přivedeme tím, že zakážeme kouření ve všech restauracích. Je třeba o tom přesvědčit především mladé lidi. A jak ukázala prohibice ve Spojených státech v minulém století, zákaz může společenský problém spíše ještě umocnit.

Zákaz tedy nebude mít výchovnou funkci, bude znamenat jen další krůček k omezení osobní svobody, o kterou jsme bojovali před čtvrtstoletím.

"A co mne překvapuje nejvíce, je, že se z české politické scény vytrácejí lidé, kteří se nebojí obhajovat svobodu každého z nás rozhodovat si o svém vlastním životě jako jeden z nejvyšších principů. Po 25 letech od sametové revoluce je to pro nás všechny hodně špatné vysvědčení. Věřím však, že se nám podaří tento trend otočit a že se mi podaří kolegům v Parlamentu vrátit odvahu uvažovat zdravým selským rozumem,“ zdůraznil Valenta.

Senátor proto doufá, že jak v dolní, tak v horní parlamentní komoře zákon narazí na tvrdý odpor.

  • Celý text najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…