Senátor Veleba odpovídá na dotazy čtenářů: Kdo je nejchytřejší? Asi Obama

27. 3. 2015 21:59

Senátor Jan Veleba odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Pustil se přitom do křížku se čtenářem Pavlem Dvořáčkem, jenž ve svých obsáhlých dotazech - konstatováních rozebíral americký konvoj, někdejší okupaci Československa z roku 1968 a současné Rusko s Ukrajinou. Veleba označil čtenáře dokonce za zlého člověka.

Senátor Veleba odpovídá na dotazy čtenářů: Kdo je nejchytřejší? Asi Obama
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Kdo je nechytřejší na světě, ptal se např. čtenář vystupující pod jménem Horac Wichser. "Asi Obama," odvětil senátor.

Došlo však také na výměnu názorů se čtenářem Pavlem Dvořáčkem, který Velebovi připomíná, že Polsko a pobaltské státy na svém území americký konvoj vítají, protože vědí, kam chtějí patřit a patří. Veleba toto právo nikterak nezpochybňoval, jen konstatoval, že po rozpadu Varšavské smlouvy došlo k dohodě o rozšiřování NATO a tuto dohodu Západ porušil, když se stále víc blížil k ruským hranicím. A pokud respektujeme právo Polska na samostatné rozhodnutí, měli bychom stejně tak respektovat i rozhodnutí obyvatel Krymu.

V roce 1968 pro nás Američané nehnuli ani prstem

Veleba se vyjádřil i k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Dnes se mluví jen o Rusku, protože se to mnohým "hodí do krámu". To, že u nás byli i Lotyši, Estonci, ale také Poláci nebo Bulhaři - o tom se ale podle senátora účelově mlčí. U toho to navíc nekončí. "Dnešní naši západní spojenci včetně USA tehdy pro nás neudělali vůbec nic a koukali na to," upozornil předseda SPO, čímž si vysloužil další tvrdá slova od pana Dvořáčka.

"Napsat, že pro nás USA v srpnu 1968 nic neudělaly, to je vrchol demagogie. Byli jsme protivníky, my členy Varšavské smlouvy, vládli u nás komunisté. To měly Spojené státy kvůli státu, který v té době nebyl rozhodně jejich spojencem, zahájit třetí světovou válku?" položil otázku pan Dvořáček.

Veleba jen zopakoval, že USA pro nás neudělaly nic, protože byl svět rozdělen na sféry vlivu. A na další myšlenky pana Dvořáčka reagoval jasně.

"Víte, pane Dvořáčku, vy jste opravdu zlý člověk a navíc demagog. Přečtěte si moji odpověď a pak si přečtěte svoji první větu. S člověkem, který není schopen pochopit a vnímat význam rozvité věty, nemá smyslu diskutovat, protože on není diskuze schopen, nemá pro to zkrátka psychofyziologickou výbavu," zareagoval zostra senátor. Poprosil také tazatele, aby poněkud omezil své dotazy - komentáře.

Gazdík, Zlatuška a spol. se prý chovají jako kdysi komunisté

Stranou Velebovy pozornosti nezůstalo ani počínání politiků ODS a TOP 09, kteří se kladně staví k průjezdu amerického konvoje a nesmlouvavé výroky pronáší na adresu těch, kteří s tímto viděním nesouhlasí.

"Poslanec ODS Novotný, poslankyně TOP 09 Langšádlová, poslanec TOP 09 Laudát, poslanec ODS Jirsa, poslanec ODS Zahradník, poslanec ANO Zlatuška a místopředseda PSP ČR Gazdík nazvali české občany nesouhlasící s americkým konvojem, blbci, devianty, hlupáky, Putinovými agenty a vyjádřili, že se za tyto občany, voliče a daňové poplatníky stydí. Proč mají někteří politici, jimž daňoví poplatníci platí nemalé peníze na plat a náhrady, potřebu je hrubě urážet?" položila otázku čtenářka Vilma Duspiva.

Velebu to ani tak nepřekvapuje, odpovídá to totiž výrokům Petra Gazdíka, že Miloše Zemana volili méně inteligentní lidé. Tato slova měl podle Veleby pronést úřadující předseda Starostů v České televizi. A bylo ticho. Kdyby to prý řekl např. šéf komunistů Vojtěch Filip, tak snadno by to neprošlo.

"Problém je v tom, že oni jsou demokraticky zvoleni, takže s nimi nic nenaděláte. Tento jejich způsob vyjadřování je pokleslý a odhaluje jejich nízkou úroveň a charakter a já věřím, že si toho voliči povšimnou a v příštích volbách je 'ocení'. Tak, jak ocenili v posledních parlamentních a senátních volbách Kalouska, Bursíka a spol.," konstatoval senátor.

Další odpovědi senátora Veleby najdete zde.

Závěrem připomněl, že se ostré dehonestace svých protivníků dopouštěl i komunistický režim, když mluvil o ztroskotancích a samozvancích. Teď podobná slova používají pravicoví politici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…