Server: Výbor projedná údajné e-maily šéfa Rady ČRo Sobotkovi

08.01.2016 20:15 | Zprávy

Hackerským útokem, po kterém byly zveřejněny zprávy z e-mailového účtu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), se budou zabývat poslanci. Předseda sněmovního volebního výboru Martin Komárek (ANO) svolal na středu mimořádné jednání výboru, kde chce probrat údajnou korespondenci předsedy Rady Českého rozhlasu (ČRo) Petra Šafaříka s premiérem. Napsal to dnes server Lidovky.cz.

Server: Výbor projedná údajné e-maily šéfa Rady ČRo Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Na středu jsem svolal výbor ke korespondenci předsedy Rady Českého rozhlasu s předsedou vlády,“ řekl serveru Komárek. Na jednání je pozván i Šafařík, který byl v době, z nichž údajná e-mailová komunikace pochází, nejprve řadovým členem rozhlasové rady a pak jejím předsedou. Šafařík tvrdí, že e-maily s jeho jménem nejsou autentické.

V údajných e-mailech Šafařík píše Sobotkovi o dění v Radě ČRo. Podle serveru už ve volebním výboru zazněly hlasy, že by měl Šafařík ve funkci skončit. „Jestli tohle pan Šafařík dělal, tak to je na jeho rezignaci. Je to zdrcující informace,“ citují Lidovky.cz místopředsedu výboru Vítězslava Jandáka (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka píše do USA kvůli vraždě Kirka: Odkaz inspiroval celý svět

19:46 Macinka píše do USA kvůli vraždě Kirka: Odkaz inspiroval celý svět

Světem otřásla vražda jedné z nejvýznamnějších osobností konzervativního pravicového hnutí v USA Cha…