Sídlo Andreje Babiše: Unikly dokumenty

9. 3. 2016 11:01

Na lež ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše přišel server Neovlivní.cz. Babiš totiž opakovaně tvrdí, že projekt luxusního konferenčního centra Čapí hnízdo opakovaně kontrolovali auditoři a nic závadného nenašli, opak je ale pravdou.

Sídlo Andreje Babiše: Unikly dokumenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Server totiž nyní získal auditní zprávy úřadů, které v minulosti udělily za stavbu Čapího hnízdu šestimilionovou pokutu, a to za neoprávněný způsob čerpání dotací. I když zástupci Čapího hnízda prý nejprve pokutu odmítali, následně ji uznali. Důvod uznání byl prostý. Výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy totiž v únoru 2012 svým rozhodnutím prominul zaplacení 99 % původní sumy. „Společnost tak nakonec místo šesti milionů uhradila jako pokutu pouze 37 tisíc korun plus odpovídající penále,“ píše server Neovlivní.cz.

Původní text ZDE

K vyměření pokuty přitom došlo již v roce 2011, postup společnosti byl navíc ohodnocen na škále provinění tím nejvyšším stupněm: „vysoká míra závažnosti“. Projekt Čapího hnízda byl podpořen hned 54 miliony korun z Evropské unie. 

„Farma Čapí hnízdo si v rozporu se smlouvou a pravidly nechala od dotačního úřadu na účet poslat miliony předtím, než fakticky zaplatila fakturu dodavatelům za práce na výstavbě centra. Čerpání dotací však podle dotačních smluv a regulí probíhá přesně naopak – nejprve musí žadatel prokázat, že již vše řádně zaplatil, až poté mu dotační úřad zpětně proplácí už prokazatelné náklady,“ poznamenává se v auditní zprávě z roku 2011. 

Kvůli Čapímu hnízdu a dotacím nyní čelí vyšetřování také Babišova společnost Agrofert, a to jak od Policie ČR, tak od evropského Úřadu pro boj s podvody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…