Širší vedení ČSSD v Praze zvolí členy některých orgánů strany

8. 4. 2017 6:22

Především volbou členů některých stranických orgánů se bude dnes dopoledne zabývat širší vedení ČSSD, které se sejde poprvé po březnovém sjezdu. Ústřední výkonný výbor by se mohl zabývat i úvodní fází volební kampaně, řekl ČTK ministr vnitra a statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Širší vedení ČSSD v Praze zvolí členy některých orgánů strany
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na 39. sjezdu ČSSD v Brně

Sociální demokraté budou podle programu vybírat deset členů předsednictva, na základě vnitrostranických předpisů s kvótami pro ženy a straníky pod 30 let také zvolí některé členy ústředního výboru. "Takže nás čeká maraton voleb, následně budeme debatovat o nějakém prvním nástřelu volební kampaně, volebním projektu v úvodní fázi," uvedl Chovanec.

Jde o první zasedání ústředního výkonného výboru od sjezdu, který se konal zhruba před měsícem v Brně. Delegáti na něm potvrdili premiéra Bohuslava Sobotku ve funkci předsedy a podle jeho představ vybrali i tým místopředsedů včetně statutárního místopředsedy Chovance.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plesl řádil před kamerou ČT: Neříkejte pořád lidem, že je konec liberální demokracie. Co to je za hysterii! Babiš má 78 křesel, neudělá nic

23:40 Plesl řádil před kamerou ČT: Neříkejte pořád lidem, že je konec liberální demokracie. Co to je za hysterii! Babiš má 78 křesel, neudělá nic

V sobotu večer Události, komentáře nebývají. Volební sobota 21. října byla ale výjimečná. Šéf hnutí …